Premier League uviedla do Siene slávy prvých hráčov: Pre ikonu Arsenalu a Newcastlu je to veľká časť

Thierry HenryThierry Henry Zdroj: TASR/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

LONDÝN - Thierryho Henryho a Alana Shearera v pondelok uviedli do Siene slávy futbalovej Premier League. V priebehu dňa oznámia užší zoznam ďalších 23 nominovaných. Organizátori vyzvú fanúšikov, aby hlasovaním pomohli vybrať zostávajúcich šesť účastníkov.

Francúz Henry získal pod vedením Arsena Wengera s Arsenalom Londýn dva tituly v PL a bol súčasťou tímu "Invincibles", ktorý v sezóne 2003/04 ani raz neprehral. Majster sveta z roku 1998 strelil v anglickej najvyššej súťaži viac ako 20 gólov v piatich po sebe idúcich sezónach medzi rokmi 2001/2002 a 2005/2006. "Keď som bol mladý, snažil som sa, aby som si mohol kúpiť kopačky a teraz sa o mne hovorí v súvislosti so sieňou slávy. Je to neuveriteľné," citovala Henryho agentúra AFP.

Sheaer, ktorý vyhral titul s Blackburnom v roku 1995, strelil v PL 260 gólov počas 14 sezón v drese Blackburnu a Newcastlu. "Keď sa pozriete na niektorých neuveriteľných hráčov, ktorí zdobia Premier League týždeň čo týždeň a rok čo rok, cítim sa veľmi poctený, že môžem vstúpiť do Siene slávy," uviedol bývalý kapitán Anglicka.

Viac o téme: Thierry Henry Premier League Alan Shearer
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR