Vylúčia Real Madrid z Ligy majstrov kvôli účasti pri založení Superligy? Zidane zaujal jasné stanovisko

Zinedine ZidaneZinedine Zidane Zdroj: SITA/AP Photo/Borja B. Hojas

MADRID - Zinedine Zidane v pondelok odmietol výzvy vylúčiť jeho tím Real Madrid z tohtoročnej Ligy majstrov. Tréner španielskeho futbalového klubu uviedol, že vylúčiť Real z LM pre jeho účasť pri zakladaní európskej Superligy by bolo absurdné.

Španielski giganti Real, FC Barcelona a Atlético Madrid boli jednými z 12 hlavných európskych klubov, ktoré minulý týždeň zahájili založenie Superligy. Prezident klubu Florentino Pérez trval na tom, že projekt by mohol pokračovať aj napriek tomu, že deväť z tímov odstúpilo do 72 hodín od prvého oznámenia. Pred rozpadom ich plánov pohrozila Európska futbalová únia (UEFA) klubom, že budú niesť následky. Zidane uviedol, že akékoľvek úvahy o vylúčení z LM sú nezmyselné: "Už som na to odpovedal. Je absurdné si myslieť, že by sme nemohli byť v Lige majstrov. Myslím, že som sa vyjadril dosť jasne," citovala francúzskeho kouča agentúra AFP.

Real sa v tejto sezóne uchádza o rekordnú štrnástu trofej v najprestížnejšej klubovej súťaži, v prvom semifinále hostí v utorok FC Chelsea. "Môj názor je, že chceme v budúcom roku vidieť Real Madrid v Lige majstrov. Musíme sa teraz sústrediť na náš zápas s Chelsea, pretože sa hovorí o rôznych veciach v súvislosti so Superligou. Musíme mať čisté hlavy," dodal Zidane.

Viac o téme: Real Madrid Zinedine Zidane
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR