Spoluhráč Zdena Cháru to opäť poriadne prepískol: Zákerák Wilson spoznal svoj trest!

Tom Wilson spoznal svoj trestTom Wilson spoznal svoj trest Zdroj: SITA/AP/Bruce Bennett

NEW YORK - Kapitán hokejistov Washingtonu Capitals, v ktorého tíme pôsobí aj slovenský obranca Zdeno Chára, Tom Wilson dostal pokutu päťtisíc dolárov za svoje správanie pri bitke v pondelkovom zápase s New York Rangers.

Disciplinárna komisia útočníkovi vymerala maximálnu sumu, ktorú umožňuje kolektívna zmluva, za napadnutie Pavla Bučneviča.

Tom Wilson a Artemi Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Bruce Bennett

Ruský útočník spadol pri boji o puk pred bránkou Washingtonu na brucho a Wilson ho potom ešte zozadu udrel do hlavy. Artemija Panarina, ktorý sa Wilsona snažil od Bučneviča a ďalšieho útočníka Ryana Stromeho odtiahnuť, potom zrazil na ľad. Panarin utrpel zranenie v dolnej časti tela a podľa webu SportsNet zrejme zmešká posledné tri zápasy Rangers v základnej časti sezóny. Jedným z nich je aj stredajšia odveta s Washingtonom.

Wilson, ktorý už v tejto sezóne inkasoval sedemzápasový dištanc za narazenie Brandona Carla z Bostonu, dostal od rozhodcu menší trest za hrubosť plus desať minút. Po odpykaní trestu sa do zápasu vrátil a v závere spečatil do prázdnej bránky skóre na 6:3.

Viac o téme: Washington Capitals Zdeno Chára New York Rangers Tom Wilson
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Sportsnet
  • Zdroj: ČTK, Športky