Začína sa vyplavovať obrovská kauza? Veterán sa bojí o život, UFC má ísť po ňom!

Khabib Nurmagomedov s Diegom SanchezomKhabib Nurmagomedov s Diegom Sanchezom Zdroj: Instagram/Diego Sanchez

BRATISLAVA - MMA zápasník Diego Sanchez sa do UFC dostal v roku 2005 a patrí medzi veteránov organizácie. Člen siene slávy a víťaz prvej sezóny The Ultimate Fighter sa po tom, čo ho UFC prepustilo zo svojich radov, vyslovil na konto organizácie a jej predstaviteľov dosť závažné obvinenia.

Sanchez v jednom z rozhovorov totiž obvinil Dana Whitea z problémov v zmysle hazardu a konštatoval, že sa proti nemu celá organizácia sprisahala "Teraz vám niečo úprimne poviem, bojím sa o svoj život. Bojím sa, pretože táto monopolná miliardová spoločnosť po mne ide. O dva roky, alebo možno po pár rokoch sa mi môže niečo stať a len sa dočítate, že som havaroval v nákladnom aute, alebo sa bude hovoriť, že som sa predávkoval. Neverím ničomu, pretože úroveň zla v tejto korporácii je priveľmi vysoká," konštatoval Sanchez na adresu UFC v rozhovore pre mediálnu spoločnosť SiriusXM . 

Diego Sanchez mal čeliť Donaldovi "Cowboy" Cerroneovi v hlavnej udalosti na UFC na ESPN 24 8. mája v Las Vegas, no z karty bol odstránený po tom, čo údajne neadekvátne reagoval na otázky, ktoré sa týkali duševného a fyzického stavu. Sanchezov tréner a manažér Josh Fabia si totiž pred zápasom vypýtal od UFC kompletné zdravotné záznamy, ktoré má o Sanchezovi UFC. To malo spôsobiť obavy v UFC o zdravotný stav zápasníka, aj preto právnik Hunter Campbell poslal Sanchezovi mail. 

"Pred týmto zápasom mi prišiel mail od právnika UFC. V ňom odo mňa chceli, aby som potvrdil, že po 17-ročnom zápasení nemám žiadne neurologické problémy, ani vedľajšie zdravotné problémy súvisiace so zápasením. Právnik mi na to povedal, že sa tým snažia si zabezpečiť to, aby mali papier, ktorý potvrdzuje, že mi nič nie je predtým, ako ma prepustia. Tým sa ale vzdávate svojich práv vyplývajúcich zo zdravotných následkov," konštatoval Sanchez, ktorý aj napriek tomu, že sa zápasu nezúčastnil, dostal zaplatené rovnako, ako v prípade víťazstva. 

Sanchezov právnik odpovedal na mail spôsobom, že 39-ročný zápasník nevie potvrdiť, že jeho zdravie nebolo ohrozené, pretože nie je lekárom a v poslednom čase tiež nebol neurologicky vyšetrený. Práve v tomto momente sa rozhodla organizácia spomínaný duel zrušiť a zároveň ukončila spoluprácu s prvým víťazom úspešného projektu UFC The Ultimate Fighter.

Aktuálne je verejnosť v napätí, Sanchez totiž prichádza s novými videami, v ktorých prináša aj na konto osobností manažmentu UFC a samotnej organizácie viacero nových obvinení. 

Viac o téme: UFC Diego Sanchez
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články