VIDEO Česká hviezda UFC po výkone večera opäť glosovala na tlačovke: Čo to kur** je?

 Jiří Procházka Jiří Procházka Zdroj: Profimedia

LAS VEGAS - Český bojovník MMA v poloťažkej váhe Jiří Procházka knokautoval v hlavnom súboji turnaja organizácie UFC v Las Vegas domáceho Američana Dominicka Reyesa lakťom z otočky v druhom kole.

Po veľkom triumfe, ktorým si vyslúžil odmenu za výkon večera a ktorým si prakticky zaistil možnosť titulového zápasu s víťazom septembrového súboja Poliaka Jana Blachowicza a Glovera Teixeiru z Brazílie, sa ho prakticky hneď zmocnili novinári a Procházka musel reagovať na ich otázky. 

Český fighter opäť pobavil odpoveďou na otázku novinára, ktorý sa ho spýtal na to, ako vnímal dve veľké víťazstvá v UFC, pričom v obidvoch prípadoch ich musel absolvovať bez chýbajúcich divákov. Procházka zjavne nepochopil výraz "without crowds" a zareagoval: "Bez čoho?" Ale ani po zopakovaní slovného spojenia novinárom nevyzeral, že by už bol v obraze a vtipnú konverzáciu zakončil veľavravným spojením: "Čo to kur** je?" a prstom si mieril na hlavu na znak nepochopenia. 

Dvadsaťosemročný Čech si pripísal už desiaty knokaut za sebou (celkovo 28 víťazstiev, 1 remíza, 3 prehry). "Bol to inštinkt. Dostal som od Dominicka zopár úderov a nemal som čas pripravovať si plán. Dokázal som sa však namotivovať a keď sa naskytla príležitosť, povedal som si, že to skúsim," uviedol šťastný víťaz a pre české médiá zareagoval aj na predzápasové slová prezidenta organizácie Dana Whitea o titulovej šanci: "Poďme do toho. Chcem len povedať, že moja cesta v UFC je veľmi rýchla a neužívam si to, tak ako by som chcel, ale som pripravený. Zaslúžim si to!" 

Viac o téme: UFC Jiří Procházka Dominick Reyes
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články