VIDEO Manchester United zakopnutím rozjasal mestského rivala: City siedmykrát anglickým majstrom!

Wesley Fofana a Edinson CavaniWesley Fofana a Edinson Cavani Zdroj: SITA/AP/Peter Powell

MANCHESTER - Manchester City sa stal siedmykrát v histórii anglickým futbalovým majstrom. O zisku titulu pre "Citizens" definitívne rozhodla prehra mestského rivala Manchestru United 1:2 s Leicestrom City v utorkovom dueli 36. kola Premier League. Zverenci trénera Pepa Guardiolu majú tri kolá pred koncom súťaže na čele tabuľky nedostihnuteľný desaťbodový náskok pred United.

City vybojovalo tretí majstrovský titul v priebehu štyroch rokov. V tejto sezóne už dobylo Ligový pohár a môže získať cenné treble, pokiaľ vo finále Ligy majstrov (29. mája) zdolá londýnsku Chelsea. Leicester vďaka víťazstvu predbehol Chelsea a poskočil na priebežné tretie miesto tabuľky, za United zaostáva o štyri body. Oproti konkurentom však odohral o zápas viac.

Lepší úvod v utorkovom stretnutí mali hostia, ktorí sa ujali vedenia v 11. minúte, po centri Youriho Tielemansa rozvlnil sieť presným volejom Luke Thomas. Domáci dokázali rýchlo odpovedať, o štyri minúty neskôr sa preštrikoval v šestnástke cez klbko protihráčov Mason Greenwood a prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal. "Líšky", túžiace odčiniť predchádzajúce zaváhanie s Newcastlom (2:4), sa v druhom polčase viac tlačili do útoku a v 66. minúte sa im podarilo streliť tretí gól, po centri Marca Albrightona poslal hlavou loptu do siete Caglar Söyüncü - 1:2. United sa v závere pokúšali o druhý gól, zisk bodu by oddialil majstrovské oslavy City, no vyrovnať už nedokázali.