VIDEO Veľké sklamanie pre tím Bora-Hansgrohe: Sagan vysvetlil, čo sa vlastne stalo!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

TERMOLI - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil v piatkovej 7. etape Giro d'Italia 14. miesto. V špurte 181 km dlhej trasy z Notaresca do Termoli triumfoval Caleb Ewan z tímu Lotto Soudal.

V úplnom závere mal Sagan spočiatku dobrú pozíciu, "vláčik" viedol jeho tímový kolega Oss. Lenže krátko pred cieľovou čiarou sa nechal natlačiť k mantinelu, zavadil oň a stratil rýchlosť. O najvyššie priečky tak napokon nešpurtoval.

Saganovi sa nepodarilo vybojovať si na cieľovej rovinke dobrú pozíciu pre finiš. "Povedal by som, že to bol dnes trpkosladký deň. Mal som silné nohy, cítil som sa dobre a práca tímu bola úžasná. Držali ma v bezpečnej pozícii na šprint predovšetkým na záverečných kilometroch. Bol som na dobrom mieste, no jazdec predo mnou ma privrel k bariére a s tým sa dalo robiť iba málo," skonštatoval slovenský jazdec pre oficiálnu stránku Bory. 

"Táto etapa Petrovi veľmi vyhovovala. V úplnom závere bolo krátke prudké stúpanie a ostrá zákruta na pravú ruku. Chlapci odvádzali skvelú prácu celý deň, hlavne Daniel Oss na čele pelotónu. Nanešťastie v záverečných stovkách metrov Petra privrel jazdec pred ním a zavadil o bariéru. To bol koniec nádeje," skonštatoval športový riaditeľ Bory Ján Valach. 

Zavadenie Sagana o mantinel vo videu v čase 2:03:

Viac o téme: Peter Sagan Giro d'Italia Ján Valach Caleb Ewan Bora-Hansgrohe
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube Giro d'Italia
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články