VIDEO Gólová mašina menom Ovečkin: Týmto gólom sa zaradil medzi absolútne legendy NHL!

Alexander OvečkinAlexander Ovečkin Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

BOSTON - Hokejisti Bostonu zdolali Washington 3: 2 v druhom predĺžení a v sérii prvého kola play-off NHL sa dostali do vedenia 2: 1 na zápasy. Ani tretí duel série medzi Bostonom a Washingtonom tak nemal víťaza po šesťdesiatich minútach. Bruins v stretnutí dvakrát dotiahli stratu a v predĺžení zápas zlomili vo svoj prospech. Obdivuhodný úspech sa však podrail ruskému kapitánovi Alexandrovi Ovečkinovi.

Ten otvoril skóre stretnutia 800. gólom v NHL. Ruský útočník sa stal šiestym hráčom v histórii, ktorý na takýto míľnik v súčte základnej časti a play-off dosiahol. Pred ruským kanonierom to zvládli iba Wayne Gretzky (1016), Gordie Howe (869), Brett Hull (844), Jaromír Jágr (844) a Mark Messier (803).

Viac o téme: Washington Capitals Alexander Ovečkin Detroit Red Wings Tyler Bertuzzi
  • Zdroj: ČTK, Športky