Chabib dostal poriadne mastnú ponuku od Floyda: Ak sa vráti, tak preto, že to miluje...

Chabib NurmagomedovChabib Nurmagomedov Zdroj: SITA/AP - Pavel Golovkin

BRATISLAVA - Chabib Nurmagomedov odišiel do dôchodku po víťaznom zápase s Justihom Gaethjeom, v ktorom si pripísal svoje 29. kariérne víťazstvo v októbri minulého roka. Späť do zápasenia ho už asi nedostane nik, skúšal to Dana White a údajne aj Floyd Mayweather, ktorý dal na stôl veľmi slušnú ponuku.

Potvrdil to Chabibov agent Ali Abdelaziz, ktorý sa vyjadril pre podcast hotboxing. "Chabibovi ponúkol Mayweather 100 miliónov dolárov za zápas v boxe v čase, keď odchádzal do športového dôchodku. Môžete sa opýtať priamo Floyda. Chabib ale povedal, že sľúbil matke, že nebude zápasiť. Ak mu mama povie aby sa vrátil, tak potom sa možno vráti, ale zatiaľ sa tak nestalo," konštatoval Abdelaziz. 

Box nie je Chabibovým športom číslo jeden, jeho doménou je práca na klietke a na zemi, aj preto je málo pravdepodobné, že ak sa vráti do sveta bojových športov, tak by to mohlo byť inde ako v oktagone UFC. To potvrdil aj tréner Nurmagomedova, Javier Méndez. "Ak sa vráti, tak len preto, že to miluje a kvôli ničomu inému," konštatoval skúsený tréner, ktorý predtým koučoval Daniela Cormiera či BJ Penna. 

Viac o téme: Floyd Mayweather Chabib Nurmagomedov Ali Abdelaziz Javier Méndez
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články