Milovaný Federer rozjasal Paríž: Švajčiarsky velikán so suverénnym vstupom do Roland Garros

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole ako nasadená osmička zdolal uzbeckého kvalifikanta Denisa Istomina 6:2, 6:4, 6:3.

Pre dvadsaťnásobného grandslamového šampióna to bol prvý zápas na parížskej antuke od júna 2019, keď v semifinále prehral so Španielom Rafaelom Nadalom. Federerovi nevyšla generálka na Roland Garros, keď na domácej pôde na turnaji ATP v Ženeve neprešiel cez Pabla Andujara. Proti Istominovi však potvrdil úlohu favorita, počas celého duelu výborne podával a po pätnásty raz postúpil v Paríži do 2. kola.

"Teší ma, že môžem byť opäť v Paríži a že som sa vrátil víťazne. Ďakujem fanúšikom za podporu. S Denisom sa dobre poznáme, hrali sme proti sebe už sedemkrát. S predvedeným výkonom som veľmi spokojný. Počas celého zápasu som sa snažil hrať agresívne a často chodiť na sieť- Teší ma, že moja taktika slávila úspech," uviedol Federer v prvom pozápasovom rozhovore s bývalým francúzskym tenistom Fabricom Santorom.

Roger Federer Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

Pre Federera to bol iba tretí súťažný duel po návrate na dvorce po pauze zavinenej operáciou kolena. "Nebolo jednoduché pripraviť sa na tento turnaj. Mám štyri deti a v súčasnej pandemickej situácii je to pre tenistov náročné. O to mám väčšiu radosť s vydareného štartu v Paríži," dodal Švajčiar.

Úspešne vstúpil do turnaja aj druhý nasadený Rus Danniil Medvedev. Finalista Australian Open zvíťazil nad Kazachom Alexandrom Bublikom 6:3, 6:3, 7:5.