Bavorský minister by uvítal EURO zápasy na štadióne Bayernu Mníchov: Nevidím v tom problém

Štadión Allianz ArénaŠtadión Allianz Aréna Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

BERLÍN - Bavorský minister hospodárstva Hubert Aiwanger apeluje na to, aby na zápasy majstrovstiev Európy v mníchovskej Allianz Aréne mohlo prísť až 15-tisíc divákov. Informovala o tom agentúra dpa.

"Ak bude obsadené každé piate miesto a všetci budú mať negatívny test, nevidím v tom problém," povedal Aiwanger. Zároveň kritizoval fakt, že zatiaľ čo v iných usporiadateľských mestách dokonca povolili oveľa väčší počet fanúšikov, v Mníchove stále nie je jasné, či sa vôbec na tribúny dostanú: "Musí sa to vyriešiť v najbližších dňoch. Som toho názoru, že kapacita môže byť dokonca oveľa vyššia. Obmedziť treba len priestory, ktoré sú preukázateľne rizikové."

Napriek tomu, že Európska futbalová únia (UEFA) ponechala Mníchovu organizáciu zápasov, metropola Bavorska doteraz negarantovala, že sa bude hrať pred diváckou kulisou. V Allianz Aréne odohrá nemecká reprezentácia všetky tri domáce duely a zároveň bude dejiskom jedného štvrťfinále. UEFA požaduje od všetkých usporiadateľov účasť minimálne 14 500 fanúšikov. Majstrovstvá Európy sú na programe od 11. júna do 11. júla.

Viac o téme: Bayern Mníchov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR