Khabib predvída vývoj ľahkej váhy: Gratulujem Oliveirovi, no šampiónom bude niekto iný!

Khabib NurmagomedovKhabib Nurmagomedov Zdroj: SITA/AP/Jon Gambrell

BRATISLAVA - Khabib Nurmagomedov bol vládcom trónu atraktívnej ľahkej váhy UFC, ktorého nik nedokázal zosadiť. Po jeho odchode do športového dôchodku sa miesto uvoľnilo a v súboji oň zvíťazil Charles Oliveira nad Michaelom Chandlerom.

"Zaslúži si byť šampiónom. Má osem výhier v rade a z toho sedemkrát súperov ukončil pred limitom. Bolo by to priam smutné, ak by sa stal Chandler šampiónom v UFC po dvoch zápasoch. Nebolo by to správne. Oliveira sa veľmi zlepšil a zaslúži si byť šampiónom," komentoval Nurmagomedov situáciu v ľahkej váhe pre RT Sport. 

Charles Oliveira Galéria fotiek (2) Zdroj: Instagram/Charles Oliveira

Michael Chandler totiž ako šampión Bellatoru zavítal do UFC a v prvom zápase doslova zlikvidoval Dana Hookera, čo bola dostatočná previerka na to, aby si zaslúžil šancu v titulovom stretnutí. To, či je Chandler v UFC obľúbený, je aktuálne druhou otázkou, aj keď je pravda, že ho fanúšikovia príliš v láske nemajú pre jeho sebavedomé vystupovanie a aj preto, že si meno vybudoval práve v konkurenčnom Bellatore. 

Aj keď Khabib Oliveirovi titul praje, nemyslí si, že si ho aj dlhodobo dokáže postrážiť. "Keď Islam Machačev dostane na tejto úrovni šancu, Oliveira už šampiónom nebude. Nechcem, aby si Oliveira vyložil moje slová nesprávne, vážim si ho, no len si myslím, že keď sa Islam dostane na túto úroveň, šampiónom už bude Dustin Poirier," dokončil Nurmagomedov. Práve na Poiriera už čoskoro čaká jeho tretí zápas proti McGregorovi, ktorého naposledy dokázal poraziť. Ak by aj teraz zvíťazil, asi nik nepochybuje o tom, že by sa následne postavil práve aktuálnemu šampiónovi ľahkej váhy.

Viac o téme: Conor McGregor UFC Chabib Nurmagomedov Dustin Poirier Michael Chandler Charles Oliveira
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články