FOTO Mikaela Shiffrinová má novú lásku: Aha, kto si získal jej srdce!

Mikaela Shiffrinová s bronzovou medailou z MS v CortineMikaela Shiffrinová s bronzovou medailou z MS v Cortine Zdroj: SITA/AP - Giovanni Auletta

BRATISLAVA – Vraví sa, že láska hory prenáša. V prípade nového partnera megahviezdy alpského lyžovania Mikaely Shiffrinovej to platí dvojnásobne. So zasneženými kopcami totiž nie je spojená len sympatická Američanka, ale aj jej nový drahý, ktorým nie je nikto iný ako Aleksander Aamodt Kilde, jeden z najlepších lyžiarov posledných sezón.

Urastený Nór, ktorý pred rokom ovládol celkové hodnotenie Svetového pohára, oznámil radostnú správu na sociálnej sieti Instagram: "Keď vieš, tak vieš. A teraz to už vieš," napísal Kilde pod roztomilú fotku, na ktorej sú so Shiffrinovou vysmiati od ucha k uchu.

Americká zjazdárska legenda bola dva roky bez priateľa, v minulosti už randila aj s francúzskym lyžiarom Mathieuom Faivrem a teraz sa zahľadela do jeho slávnejšieho súpera. "Áno, tvoríme pár. Je to ešte čerstvé, ale poznáme sa už šesť rokov. Našli sme si k sebe cestu a sme šťastní," povedal pre nórske médiá Kilde.

Nečakaná správa o novom športovom páre snov vzbudila prirodzene veľkú pozornosť a čerstvým zaľúbencom už gratulovali viaceré známe mená zo sveta lyžovania ako Aksel Lund Svindal, Lindey Vonnová, Beat Feuz, Gino a Mauro Caviezelovci, ale aj biatlonová kráľovná Tiril Eckhoffová.

Kilde ani Shiffrinová nemajú za sebou príliš vydarenú sezónu. Veľkú súperku Petry Vlhovej zasiahlo lanské úmrtie jej otca Jeffa, a na pohode jej nepridali ani zdravotné problémy, ktoré jej znemožnili absolvovať adekvátnu letnú prípravu.

Kildeho začiatkom roka zabrzdilo vážne zranenie kolena.

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Aleksander Aamodt Kilde
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky