So zahraničnými fanúšikmi na EURO to nevyzerá najlepšie: Britská vláda neplánuje ustúpiť

Fanúšikovia na štadióne WembleyFanúšikovia na štadióne Wembley Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

LONDÝN – Britská vláda neplánuje pred vyraďovacou časťou futbalových majstrovstiev Európy uvoľniť protiepidemické opatrenia pre zahraničných fanúšikov. Informovala o tom agentúra dpa.

"Držitelia vstupeniek z kontinentu sa budú môcť zúčastniť na zápasoch, no budú musieť splniť všetky požiadavky spojené s cestovaním z ich krajín vrátane testovania a povinnej karantény. Žiadne výnimky pre nich neplánujeme," informovala britská vláda vo svojom vyhlásení.

Riaditeľ turnaja Martin Kallen však verí, že rokovania organizátorov a Európskej futbalovej únie s britskou vládou napokon prinesú ovocie: “Pracujeme na tom, aby bolo EURO jedinečným zážitkom. Fanúšikom preto s predstihom poskytujeme všetky dôležité informácie o cestovaní. Situáciu budeme naďalej sledovať, a to aj počas turnaja."

V anglickom Wembley sa uskutočnia dva osemfinálové duely, oba semifinálové zápasy a finále. Veľká Británia má v súčasnosti spomedzi usporiadateľských krajín v súčasnosti najprísnejšie pravidlá. Po príchode do krajiny z rizikových krajín musia fanúšikovia absolvovať až 10-dňovú karanténu. Podľa najnovších informácii Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky si ju cestovatelia zo Slovenska môžu skrátiť absolvovaním PCR testu u súkromného poskytovateľa po ukončení 5. dňa.

Viac o téme: Anglicko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články