Tréner Bostonu si pustil jazyk na špacír: Kritika rozhodcov a mastná pokuta

Hlavný kouč Bostonu Bruce CassidyHlavný kouč Bostonu Bruce Cassidy Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

BOSTON - Tréner hokejistov Bostonu Bruce Cassidy dostal v NHL pokutu 25 000 dolárov za kritiku rozhodcov po štvrtom zápase série play off s New Yorkom Islanders. Podľa kouča arbitri nemerali oba tímy rovnakým metrom, hoci mužstvá hrali podobným štýlom.

Boston pondelkový duel prehral 4:5, pričom súper dal tri góly z presiloviek, ktorých mal celkom štyri. Bruins si zahrali v početnej prevahe len dvakrát. "Rovnaké fauly, ktoré pískali nám, nezapískal im. A ja nechápem prečo," hneval sa Cassidy a vyhlásil, že sa arbitri k súperovi správajú, ako by boli New York Saints (Svätci) a nie New York Islanders.

Tréner Islanders Barry Trotz v reakcii na Cassidyho sťažnosti zdôraznil, že jeho zverenci patrili k najmenej trestaným aj v celej základnej časti, zatiaľ čo Boston poradie viedol. Podľa Cassidyho ale rozhodcovia v pondelok v niektorých prípadoch pískali aj zákroky, ktoré by inokedy prešli.

"Nie je to tak, že by som tvrdil, že všetky rozhodnutia proti nám boli zlé. To nie je pravda. Za rovnaké zákroky ale musia byť trestaní všetci," povedal Cassidy. "Hrajú tvrdo. Mne sa ich štýl páči. Ale narobia rovnako toľko faulov ako my. Ide len o to im ich odpískať," dodal.

Viac o téme: New York Islanders Boston Bruins Barry Trotz Bruce Cassidy
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články