SZĽH nemal na nominácie do LM žiadny vplyv: Šatan odporúčal Zvolen, nie Slovan

Na snímke zľava Nerijus Ališauskas (Bratislava) a Miloš Kelemen (Zvolen) Na snímke zľava Nerijus Ališauskas (Bratislava) a Miloš Kelemen (Zvolen) Zdroj: TASR - Ján Krošlák

BRATISLAVA - Vedenie hokejovej Ligy majstrov (CHL) udelilo v priebehu uplynulého týždňa voľnú kartu na účasť v novom ročníku HC Slovan Bratislava. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) považuje tento krok za neštandardný a riaditeľovi CHL odkázal, že miestenku by mal dostať v prvom rade slovenský majster - HKM Zvolen.

Podľa pôvodnej verzie však vedenie LM slovenský klub v súťaži vôbec nechcelo. „Vedenie CHL nám začiatkom mája oznámilo, že po zlých skúsenostiach so slovenskými klubmi v ostatných ročníkoch LM, sa rozhodlo neudeliť miestenku žiadnemu slovenskému klubu. Prezident SZĽH Miro Šatan preto kontaktoval riaditeľa CHL Martina Baumanna a oznámil mu, že nám nepríde spravodlivé, aby na úkor Slovenska dostal miestenku ukrajinský klub,“ uviedol v tlačovej správe generálny sekretár SZĽH Ivan Pulkert.

Prezident Slovenského zväzu ľadového Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Slovenský zväz ľadového hokeja zostal preto prekvapený, keď pred pár dňami udelila CHL divokú kartu HC Slovan Bratislava ako náhradníkovi za bieloruský Junosť Minsk. "Miro Šatan opäť telefonoval s Martinom Baumannom z CHL a tlmočil mu stanovisko, že slovenskú miestenku by nemal dostať klub, ale hokejový zväz, ktorý by ju následne konkrétnemu klubu udelil. Zároveň mu povedal, že miestenku by mal dostať v prvom rade HKM Zvolen ako aktuálny slovenský majster," dodal Pulkert. "Rozhodnutie CHL udeliť divokú kartu HC Slovan Bratislava išlo mimo SZĽH a SZĽH nemal v tejto veci žiadne rozhodujúce ani odporúčacie slovo, keďže CHL je súkromná zahraničná súťaž. Proces výberu slovenského účastníka však považujeme za neštandardný.“

Hráči HKM Zvolen oslavujú Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Kroky vedenia LM spustili v médiách nepochopiteľnú kritiku niektorých zástupcov slovenských klubov. "Mrzí nás, že zástupcovia klubov opäť zvolili cestu mediálneho očierňovania SZĽH a nie cestu overenia si informácii u majiteľov svojich klubov, vo vedení CHL, či vo vedení SZĽH. Je to opäť cesta, ktorá ubližuje slovenskému hokeju ako celku. Vedenie SZĽH by rado apelovalo na kluby, aby sa v prípade nejasností a otázok obrátili v prvom rade na zväz a nie na médiá," uzavrel Pulkert.

Viac o téme: HKM Zvolen HC Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR