Švajčiari na Taliansko aj s psychologickou zbraňou: Je to na smiech, mali by radšej zbierať body!

Švajčiarski futbalisti počas tréningu pred súbojom s TalianskomŠvajčiarski futbalisti počas tréningu pred súbojom s Talianskom Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

RÍM - Švajčiarski futbalisti sa vyzbrojili na ťažký zápas proti Taliansku na majstrovstvách Európy novými účesmi.

Do tímového hotela si pozvali kaderníka, ktorý najskôr musel prejsť testovaním na koronavírus. Najvýraznejšou premenou prešli Granit Xhaka a Manuel Akanji, ktorí si nechali urobiť blonďavý preliv. Ďalší hráči zvolili menšie úpravy vlasov.

"Je v tom tiež psychológia, chceli vyslať nejaký signál," povedal hovorca švajčiarskeho futbalového zväzu Adrian Arnold. Tréner Vladimir Petkovič nechcel počínanie svojich zverencov, ktoré malo vo Švajčiarsku značný ohlas, príliš komentovať. "Pred takým dôležitým zápasom to nie je téma, o ktorej by som chcel hovoriť. Je to zaujímavá vec, ale aj súkromná," uviedol.

Bývalý švajčiarsky reprezentant Karl Odermatt mal jasno. "Je to na smiech. Vari tí hráči nemajú žiadne iné starosti ako účes? Mali by radšej zbierať body než si farbiť vlasy," povedal osemdesiatročný niekdajší stredopoliar s 50 štartmi za národný tím denníku Blick.

Švajčiari vstúpili do Eura remízou 1:1 s Walesom, zatiaľ čo Taliani zvíťazili nad Tureckom 3:0.

Viac o téme: Taliansko Vladimir Petkovič Švajčiarsko Karl Odermatt Adrian Arnold
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK