Jedna rana za druhou: Po Nadalovi sa vzdal účasti na olympiáde ďalší top hráč

Rakúsky tenista Dominic ThiemRakúsky tenista Dominic Thiem Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

TOKIO - Rakúsky tenista Dominic Thiem nebude štartovať na olympijských hrách v Tokiu. Piaty hráč svetového rebríčka sa chce po Wimbledone pripravovať na obhajobu titulu na US Open a nemá pocit, že by v súčasnej forme mohol pod piatimi kruhmi dobre reprezentovať.

Olympijský turnaj tak prišiel o ďalšieho hráča z elitnej päťky rebríčka ATP. Vo štvrtok sa tiež odhlásil Rafael Nadal, ktorý sa rozhodol vynechať aj Wimbledon, aby si po antukovej časti sezóny poriadne oddýchol a mohol ďalej pokračovať v kariére. Djokovič nechal zatiaľ otázku otvorenú, pred Roland Garros ale vyhlásil, že ak by sa hralo bez divákov, ešte by si štart v Tokiu rozmyslel.

"Pre mňa ako pre športovcov je účasť na olympiáde a možnosť reprezentovať svoju krajinu obrovská česť, o to bolo to rozhodnutie ťažšie. Rok 2021 sa ale pre mňa zatiaľ nevyvíjal, ako som očakával, a necítim sa pripravený predviesť v Tokiu svoje maximum," uviedol Thiem na twitteri.

Cieľom obhajoba titulu

Po minuloročnom premiérovom triumfe na US Open má Thiem v tejto sezóne zatiaľ bilanciu deväť výhier a osem prehier. Finalista Roland Garros z rokov 2018 a 2019 vypadol tento rok na parížskej antuke hneď v prvom kole. "Posledné dva týždne som tvrdo trénoval a začína sa to zlepšovať. Chcem ďalej pracovať, vo Wimbledone sa pokúsiť o čo najlepší výsledok a potom, dúfajme, obhájiť titul na US Open," dodal.

Olympijskej účasti sa ale nezrieka nadobro. "Som ešte mladý a dúfam, že budem môcť reprezentovať Rakúsko na olympijských hrách v Paríži v roku 2024," dodal dvadsaťsedemročný tenista.

Viac o téme: Rafael Nadal Dominic Thiem
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Dominic Thiem
  • Zdroj: ČTK