Saganovci pred olympiádou so zraneniami: Nominácia sa môže zmeniť, v strehu sú náhradníci

Slovenskí cyklisti na čele s Petrom SaganomSlovenskí cyklisti na čele s Petrom Saganom Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan odstúpil pre zhoršujúce sa zranenie kolena z Tour de France. Sagana teraz čaká odpočinok, no už 24. júla by sa mal spolu s bratom Jurajom predstaviť v pretekoch s hromadným štartom na olympijských hrách v Tokiu.

"Nie je pekné, že musím skončiť. Po mojom páde to vyzeralo tak, že sa to postupne zlepšuje, no o dva dni neskôr som si to isté koleno udrel pri šprinte o riadidlá a opuchlo mi. Nemôžem ohnúť nohu. Teraz je najdôležitejšie si odpočinúť a uzdraviť si koleno. Blíži sa olympiáda a chcem na ňu byť čo najlepšie pripravený," povedal Sagan.

Peter Sagan po páde Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Zranenie trápilo aj Juraja Sagana, ktorý po páde na tréningu nemohol obhajovať titul na spoločných majstrovstvách Česka a Slovenska v cyklistike. "Všetko sa mení a uvidíme deň za dňom ako bude pokračovať Petrova regenerácia, ale samozrejme, že týmto pádom musíme mať tých najbližších náhradníkov v strehu a možno budeme celú nomináciu meniť. To uvidíme v týchto dňoch," uviedol tréner slovenského tímu Ján Valach pre RTVS.

Viac o téme: Peter Sagan Juraj Sagan Ján Valach
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS
  • Zdroj: športky, TASR