Top pilot F1 v epicentre výtržností vo Wembley: Okradli ho o luxusné hodinky!

Lando Norris vo WembleyLando Norris vo Wembley Zdroj: Instagram/landonorris

LONDÝN – Pilot formuly 1 Lando Norris bol pri odchode z nedeľňajšieho finále futbalových majstrovstiev Európy vo Wembley prepadnutý. Podľa vyhlásenia stajne McLaren lupiči dvadsaťjedenročnému jazdcovi ukradli hodinky.

"Našťastie, Lando vyviazol bez zranení, ale je pochopiteľne otrasený," uviedol McLaren a dodal, že prípadom sa už zaoberá polícia. Podľa médií bol Norris prepadnutý vo chvíli, keď nastupoval na parkovisku do auta. Cenu hodiniek vyčíslila na 40-tisíc libier.

"Tím Landa podporuje a sme si istí, že sa k nám pridajú aj fanúšikovia motoršportu a poprajú mu všetko najlepšie do víkendovej Veľkej ceny Veľkej Británie," dodala slávna stajňa.

Norris, ktorému pred nedeľnou Veľkou cenou Británie patrí v priebežnom poradí šampionátu štvrté miesto, sa priatelí s niekoľkými anglickými futbalovými reprezentantmi. Prišiel ich podporiť aj na finále, v ňom ale domáci prehrali po penaltovom rozstrele s Talianskom.

Už pred zápasom sa pred štadiónom popasovali fanúšikovia s usporiadateľmi a niekoľkými priaznivcom bez lístkov sa podarilo dostať na tribúny. Násilnosti pokračovali aj po zápase a polícia zatkla v súvislosti s nepokojmi na štadióne 53 ľudí, celkom ich zadržala 86. Devätnásť policajtov utrpelo pri šarvátkach zranenia.

Viac o téme: Wembley McLaren Euro 2020 Lando Norris
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články