Magoni s odstupom času prehovoril o konci pri Vlhovej: Prekvapilo ma to, zaslúžil by som si...

Livio MagoniLivio Magoni Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Taliansky kouč Livio Magoni povedie v olympijskej sezóne talentovanú Slovinku Metu Hrovátovú. Napriek tomu, že mal zmluvu ešte na jeden rok s Petrou Vlhovou, slovenská lyžiarka s ním po historickom úspechu ako držiteľka veľkého glóbusu ukončila spoluprácu.

Kameňom úrazu mali byť Magoniho vyjadrenia v rozhovore pre talianske periodikum Corriere della Sera. V ňom skritizoval fungovanie tímu. "Neviem, úprimne, neviem. Bol som prekvapený, ale dôvod nie je v tom slávnom rozhovore, pretože veľa z toho, čo odznelo, som tak nepovedal," uviedol Magoni pre slovinské média.

"Po výhre veľkého krištáľového glóbusu som išiel do Jasnej, kde si Petra skúšala lyže. Na tretí deň sme mali veľké stretnutie. Petra sa vtedy rozhodla ukončiť našu spoluprácu. Prekvapilo ma to. Zaslúžil by som si ísť na olympiádu v jej spoločnosti. Päť rokov som tvrdo pracoval. Ale som profesionál. Takže som to akceptoval a akceptujem aj naďalej," povedal 57-ročný kouč z Bergama.

Na snímke slovenská lyžiarka Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Magoni bude v olympijskej sezóne spolupracovať s trénermi v rámci slovinského tímu, ale na starosť dostal najmä talentovanú iba 23-ročnú lyžiarku. Hrovátová je mladá nádej slovisnkého lyžovania. V roku 2018 sa stala juniorskou majsterkou sveta v slalome.

Viac o téme: Petra Vlhová Livio Magoni Meta Hrovatová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky