Futbalová ikona John Terry končí v Aston Ville: Do budúcnosti má takéto plány

John TerryJohn Terry Zdroj: Profimedia

BIRMINGHAM - Bývalý kapitán anglickej futbalovej reprezentácie a Chelsea Londýn John Terry skončil ako asistent trénera Aston Villy. Rozhodol sa tak preto, že sa chce do budúcna stať hlavným koučom. "Villans" o tom informovali na svojom webe.

Terry v sezóne 2017/18 zakončil v birminghamskom celku hráčsku kariéru. V októbri 2018 sa stal asistentom kouča Deana Smitha. "Chcem byť čo najúctivejší k manažérovi a všetkým v Aston Ville. Vzhľadom na to, že som o svojej budúcnosti v lete vážne uvažoval, skutočne necítim, že je fér ísť do novej sezóny, bez toho aby som si tým bol istý," uviedol štyridsaťročný Terry vo vyhlásení.

"Teraz chcem stráviť čas s rodinou. Potom snáď prijmem pozvanie k návšteve klubov a manažérov po celej Európe, aby som rozvinul svoj zámer a cieľ stať sa trénerom. Mojou ambíciou vždy bolo dostať sa do futbalového manažmentu, a ak sa naskytne vhodná príležitosť, cítim sa pripravený takúto výzvu prijať," vyhlásil niekdajší obranca.

Takmer celú hráčsku kariéru strávil v Chelsea, s ktorou okrem iného vyhral päťkrát Premier League a Anglický pohár a raz aj Ligu majstrov a Európsku ligu. Za národný tím si pripísal 78 štartov.

Viac o téme: John Terry Aston Villa
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy