Rozhorčené Češky sa obuli do organizátorov olympiády: Robia si z nás srandu?

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina SiniakováČeské tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková Zdroj: Profimedia

TOKIO - Dve české deblové super tie-breakové drámy uzatvárali program tenisového dňa na olympijských hrách v Tokiu. Kým turnajové jednotky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková koncovku zvládli, Karolína Plíšková s Markéta Vondroušová nevyužili štyri mečbaly a s pavúkom sa rozlúčili v druhom kole.

Krejčíková a Siniaková postúpili po výhre 6:2, 5:7 a v super tajbrejku 10:5 nad Španielkami Paulou Badosovou a Sarou Sorribesovou a vo štvrťfinále sa stretnú s Austrálčankanmi Ashleigh Bartyovou a Storm Sandersovou. Plíšková s Vondroušovou prehrali s Brazílčankami Laurou Pigossiovou a Luisou Stefaniovou 6:2, 4:6 a v super tajbrejku 11:13. Oba zápasy sa hrali v Ariake Arene pod svetlami naraz a skončili rovnako po hodine a pol.

Siniaková a Krejčíková viedli v druhom sete 5:4 a pri podaní Krejčíkovej nevyužili dva mečbaly. "Mohli sme byť už doma, ale trošku nám to nešlo. To bola škoda, ale je super, že sme sa dali na supertajbrejk do kopy a zvládli to. To si vážime," povedala Siniaková.

Krejčíková dopoludnia prehrala v treťom kole dvojhry a po zápase hovorila, že už jej veľa síl nezostáva. Na štvorhru sa ale dokázala dať dohromady. "Pýtala som sa Báry, keby niečo, nech povie. Unavená bola, ale zvládli sme to na jednotku," predniesla Siniaková.

České tenistky Barbora Krejčíková Galéria fotiek (3)

O semifinále, ktoré už znamená boj o medaily, sa tohtoročné víťazky Roland Garros stretnú s Austrálčankami. A dôjde na stret tento rok najlepšieho deblového páru sveta a singlovej jednotky Bartyovej. "Očakávam ťažký zápas. Obe sú dobré, aj Sandersová je nepríjemná, je to ľaváčka. Budeme sa snažiť byť čo najlepšie pripravené a čo najmenej si to skomplikovať," povedala Siniaková.

Počas rozhovoru s médiami sa Krejčíková a Siniaková dozvedeli, že štvrťfinále majú na programe ďalší deň už od 12:30. "Robia si z nás srandu?" rozhorčila sa Krejčíková a odišla skúsiť "vyrokovať" zmenu.

"Tomu nerozumiem. Zavierame areál o pol deviatej večer. Následne hráme už zajtra hneď úvodný zápas. Bára hrala singla aj debla, musela tu od rána čakať. Nič by sa nestalo, keby sme hrali neskôr, alebo nehrali vôbec, keď finále, či sa nemýlim, je až v nedeľu," povedala Siniaková. Krejčíková sa neskôr vynorila z útrob štadióna a spokojná nebola, zápas sa začne o 13:00.

Je to smutný prístup

Češky navyše hrajú na zadnom dvorci bez možnosti využitia jastrabieho oka. "Na to, že sme prvý nasadený pár, tak nemáme žiadne výhody, alebo aspoň niečo. Zakaždým hráme vzadu, tak je to smutné," podotkla Siniaková. "Sme naozaj veľmi nespokojné, ako sa tu s nami zachádza. Keby šlo o ženskú alebo mužskú svetovú jednotku, nič také by sa nedialo. Veď Barbora hrala len pár hodín pred štvorhrou aj dvojhru. Počas jedného dňa absolvuje tri zápasy. Je to smutný prístup," dodala.

Kateřina Siniaková počas tréningu Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/David Goldman

Rozvrh olympijských zápasov v Tokiu kritizovala po dvojhre a znovu po štvorhre i Plíšková. "Neuveriteľne to preháňajú. Program je úplne šialený. To nehovorím, že som prehrala, ale na takomto turnaji rozhoduje každá sila," povedala svetová sedmička dvojhry.

Plíšková s Vondroušovou mali možnosť zápas ukončiť v super tajbrejku. Viedli 10:7 a ešte 11:10, ale ani jeden mečbal nepremenili. "Niečo zahrali súperky dobre. Najviac si vyčítam mečbal na svojom servise, zahrala som ho dobrý a mohla som zahrať trošku lepší liftovaný volej. Ale tak to niekedy je," povzdychla si Plíšková.

Viac o téme: Karolína Plíšková Kateřina Siniaková Markéta Vondroušová Barbora Krejčíková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, sport.cz

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy