Výbuch českej radosti na tenisovom dvorci: Siniaková a Krejčíková získali zlato vo štvorhre!

České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou získali na OH 2020 v Tokiu zlaté medaily v ženskej štvorhre.České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou získali na OH 2020 v Tokiu zlaté medaily v ženskej štvorhre. Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

TOKIO - České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou získali na OH 2020 v Tokiu zlaté medaily v ženskej štvorhre. Vo finále ako nasadené jednotky zdolali švajčiarsky pár Viktorija Golubicová, Belinda Benčičová 7:5, 6:1. Bronz vybojovali Brazílčanky Luisa Stefaniová s Laurou Pigossiovou.

V prvom sete finálového duelu ženského debla si všetky hráčky držali svoje podanie až do stavu 5:5. V jedenástom geme Golubicová stratila servis a Češky dotiahli úvodné dejstvo do úspešného konca. Druhý set už bol v réžii deblových šampióniek Roland Garros, ktoré vybojovali pre Česko historicky prvé tenisové zlato v ére samostatnosti. Benčičová získala v Tokiu druhý cenný kov, v sobotu sa Švajčiarka so slovenskými koreňmi stala olympijskou šampiónkou vo dvojhre.

ženy- štvorhra - finále:
Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (ČR-1) - Viktorija Golubicová, Belinda Benčičová (Švajč.) 7:5, 6:1    

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16
Viac o téme: Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy