Sklamaný kouč nováčika: Tieto chyby nepatria do najvyššej súťaže, Trnava si s nami robila, čo chce!

Tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš Marek PetrušTréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš Marek Petruš Zdroj: TASR/Milan Kapusta

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v 3. kole Fortuna ligy nad nováčikom súťaže MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:0.

"Videli sme prvé dva zápasy, ktoré odohral Liptovský Mikuláš v lige. Oboch favoritov potrápil a zápasy boli otvorené takmer do konca. My sme to pocítili prvých 30 minút, prvý gól to zlomil a začali sme si vytvárať gólové šance. Chalani už hrali uvoľnene a bolo to cítiť na ihrisku. Škoda, že sme nepridali viac gólov, pretože príležitosti na to boli. Za víťazstvo sme radi, povzbudí nás do štvrtkového zápasu," zhodnotil suverénny triumf Spartaka trnavský tréner Michal Gašparík.

Tréner Liptákov Marek Petruš po krutej prehre v Trnave neskrýval obrovské sklamanie: "Som veľmi sklamaný, pretože 35 minút sme hrali to, čo sme si povedali v šatni. Prídu však fatálne chyby stredných obrancov a tie ovplyvnili priebeh zápasu. Ohľadne druhého polčasu už ani nie je čo komentovať, Trnava hrala výborne a robila si s nami, čo chce. Tieto chyby nepatria do najvyššej súťaže, bohužiaľ, my ich v defenzíve robíme v každom zápase a potom to tak vyzerá aj na ihrisku. Gratulujem kolegovi k vydarenému zápasu a prajem mu všetko dobré vo štvrtkovom stretnutí. My si musíme zase zobrať ponaučenie, že takto sa zápasy nedajú ani remizovať, nieto vyhrávať. Viem, že Andrič išiel do nemocnice s rozbitou hlavou. Aj to nechápem to rozhodnutie, ktoré tam padlo - ide do súboja v pokutovom území, hráč odpadne, zrazí sa tam a zostane to nepovšimnuté. Neviem presne, čo je s Andričom, ale nevyzeral dobre."

Viac o téme: FC Spartak Trnava Michal Gašparík MFK Tatran Liptovský Mikuláš Marek Petruš