Naši biatlonisti si dlho voľno neužili: Tvrdá príprava a dôležitá letná skúška

Slovenské biatlonistky Ivona Fialková (vpravo) so sestrou PaulínouSlovenské biatlonistky Ivona Fialková (vpravo) so sestrou Paulínou Zdroj: TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA - Príprava slovenských biatlonistov na nadchádzajúcu olympijskú sezónu je v plnom prúde. Majú za sebou už niekoľko kempov v zahraničí a momentálne trénujú v domácich podmienkach.

Sestry Paulína a Ivona Fialkové sa po odchode trénerky Anny Murínovej dostali pod kormidlo českého kouča mužskej reprezentácie Tomáša Kosa a pripravujú sa spolu s Michalom Šimom, Šimonom Bartkom a Matejom Balogom.

Druhá skupina sa pripravuje pod trénerom Lukášom Daubnerom, ktorý svoje ženské družstvo v zložení Veronika Machyniaková, Henrieta Horvátová a Júlia Machyniaková rozšíril o dvoch Tomáša Sklenárika a Lukáša Ottingera, aby sa im pokúsil uľahčiť prechod z juniorskej do mužskej kategórie. Tomáš Hasilla zvolil na leto individuálnu prípravu pod taktovou Daniela Kuzmina.

Tomáš Hasilla Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Michal Svítok

"Naši biatlonisti si po náročnej sezóne sužovanej problémami s pandemickými opatreniami dlho voľno neužili a už opäť naplno zarezávajú v kondičných kempoch. Skupina Tomáša Kosa v úvode absolvovala sústredenie v Slovinskej Pokljuke, kde úvodný kemp naznačil, že príprava nebude jednoduchá a chlapci s dievčatami budú musieť zo seba dostať maximum. Neskôr absolvovali náročné sústredenie v Talianskej Anterselve, kde sa vo vysokých výškach pripravovali na blížiace sa olympijské hry v Pekingu. Letný cyklus náročných tréningov zavŕšili v Rakúskom Obertilliachu, kde sa stretli aj s druhou skupinou, vedenou trénerom Lukášom Daubnerom. Tá začala letnú prípravu výjazdom do Chorvátska. Druhý i záverečný kemp, ten už spolu so skupinou trénera Kosa, absolvovali opäť v Obertilliachu," uvádza sa v tlačovej správe Slovenského zväzu biatlonu.

MS v letnom biatlone

Momentálne sa všetci pripravujú na Slovensku na blížiace sa MS v letnom biatlone v Novom Meste na Morave. "Slovenská biatlonová reprezentácia sa tam už predstaví v plnom zložení aj s Tomášom Hasillom, ktorý sa celé leto pripravoval individuálne pod taktovou skúseného trénera Daniela Kuzmina."

V plnej letnej záťaži je aj juniorská reprezentácia, ktorá absolvovala dlhú dvojtýždňovú prípravu v Obertilliachu pod vedením trénera Petra Kazára. Zúčastnilo sa na nej 19 športovcov. V súčasnosti sa v rámci Centier talentovanej mládeže juniorskí reprezentanti tiež pripravujú na blížiace sa MS v letnom biatlone.

Viac o téme: Paulína Fialková Daniel Kuzmin Tomáš Hasilla Michal Šima Ivona Fialková Anna Murínová Šimon Bartko Júlia Machyniaková Veronika Machyniaková Matej Baloga Tomáš Kos Henrieta Horvátová Lukáš Daubner
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy