VIDEO Švédi šokovali Španielov, majstri Európy vyrovnali napriek zaváhaniu svetový rekord

Hráči Švédska oslavujú gólHráči Švédska oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Claudio Bresciani

SOLNA - Švédski futbalisti si v kvalifikácii MS 2022 stále držia stopercentnú bilanciu. Vo štvrtkovom šlágri zdolali semifinalistu EURO 2020 Španielsko 2:1 a s deviatimi bodmi sa dostali na čelo B-skupiny. Prekvapenie sa zrodilo vo Florencii, kde majstri Európy Taliani iba remizovali s Bulharskom 1:1. Napriek zaváhaniu sa môžu pýšiť svetovým rekordom, keď neprehrali 35 zápasov v sérii. Taliani vyrovnali historický rekord Brazílie (1993-1996) a Španielska (2007-2009).

Španieli síce viedli v Štokholme od 5. minúty po góle debutanta Carlosa Solera, no domáci expresne vyrovnali zásluhou Alexandra Isaka. Po prestávke rozhodol o triumfe severanov Viktor Claesson. "La Furia Roja" utrpela prvú prehru v prebiehajúcej kvalifikácii, z druhej priečky stráca na lídra dva body.

Kosovo prekvapilo Gruzíncov

V druhom dueli "béčka" Kosovo zvíťazilo v Batumi nad domácim Gruzínskom 1:0 a vybojovalo prvé tri body do tabuľky. O triumfe hostí rozhodol vlastný gól obrancu Davita Chočolavu z 18. minúty. V 84. minúte sa podarilo zblízka rozvlniť sieť aj jeho spoluhráčovi Elbasanovi Rashanimu, ale po zásahu VAR rozhodcovia neuznali gól pre ofsajd.

Taliani dokázali streliť Bulharom iba jeden gól

Taliani stratili prvé body v kvalifikácii MS 2022, keď iba remizovali s Bulharmi. Domáci sa ujali vedenia v 16. minúte po góle Federica Chiesu, no súper dokázal ešte v prvom polčase vyrovnať zásluhou Atanasa Ilieva.

Litva - Severné Írsko 1:4 (0:1)
Góly: 54. Baravykas - 20. Ballard, 52. Washington (z 11 m), 67. Lavery, 83. McNair