Flick po rozpačitom debute pod paľbou kritiky: Eufória bola veľká... O to väčšia je teraz dezilúzia

Hansi Flick má za sebou premiéru na lavičke NemeckaHansi Flick má za sebou premiéru na lavičke Nemecka Zdroj: SITA/AP/Gian Ehrenzeller

ST. GALLEN - Futbalisti Nemecka sa vo štvrtok po pätnástich rokoch predstavili pod taktovkou nového kouča. Po ére Joachima Löwa zasadol na reprezentačnú lavičku Hansi Flick, jeho debut mal však aj podľa nemeckých médií veľmi rozpačitý nádych. Nemci vyhrali vo švajčiarskom St. Gallene v kvalifikácii MS nad outsiderom z Lichtenštajnska "iba" 2:0, hoci v štyroch predchádzajúcich vzájomných súbojoch nastrieľali tomuto súperovi spolu 27 gólov.

"Bol to iba začiatok nášho dobrodružstva. Čaká nás ešte dlhá cesta," reagoval po zápase Flick, ktorý dostal zmluvu až do domáceho európskeho šampionátu v roku 2024. Nemeckí novinári nešetrili po jeho premiére kritikou, denník Süddeutsche Zeitung označil výkon mužstva za hanbu a podľa neho absolvoval tréner ouvertúru, na ktorú by najradšej rýchlo zabudol. Na ihrisku sa očakával gólový festival, no Nemci sa herne i v zakončení trápili a zaostali za očakávaniami. "Zlepšenie musí prísť už v nedeľu proti Arménsku a v stredu na Islande," vyzvali nemecké médiá.

Timo Werner skóruje Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Gian Ehrenzeller

Nemcov proti Lichtenštajnsku vykúpili gólové zásahy na konci polčasov. Problémy mali aj s vytváraním si gólových šancí, jednu z nich premenil až v 41. minúte Timo Werner. Ani potom sa stroj nerozbehol a poistku na 2:0 pridal až v 77. minúte Leroy Sane. Favorit si tak dostatočne nenapravil kvalifikačné renomé po marcovej šokujúcej domácej prehre so Severným Macedónskom, v tabuľke stráca z druhej priečky bod na nečakaného lídra J-skupiny Arménsko.

"Eufória bola veľká. O to väčšia je teraz dezilúzia," komentoval Flickov štart na lavičke denník Bild. Tréner pripustil, že rozdiel v skóre mohol a mal byť výraznejší. "Dúfali sme, že strelíme viac gólov. Ale mohli ste vidieť, že tímu akoby chýbala viera, že ich dokáže dosiahnuť. Na začiatku sme mali šance, ale chýbal nám dôraz. Potom sme stratili tempo a s tým som nebol spokojný. Nasadenie hráčom vytknúť nemôžem, určite sme však mohli hrať lepšie," vyhlásil Flick s tým, že v nedeľu po zápase s Arménskom sa chce jeho tím vyšvihnúť na čelo tabuľky. V dueli pravdepodobne bude chýbať ľavý obranca Robin Gosens, ktorý si v závere štvrtkového súboja zranil členok a až ďalšie vyšetrenia odhalia viac. Jeho miesto by mohol zaujať David Raum z Hoffenheimu, ktorý ešte nemá na konte reprezentačný štart.