Šesť rokov a dosť: Marko Daňo sa vracia do Európy! Toto je jeho nový klub

Na snímke Marko Daňo počas 2. tréningu mužskej reprezentácie pred olympijskou kvalifikáciouNa snímke Marko Daňo počas 2. tréningu mužskej reprezentácie pred olympijskou kvalifikáciou Zdroj: TASR/SZĽH/Andrej Galica

TŘINEC - Slovenský útočník Marko Daňo sa stal novou posilou Třinca. S českým majstrom podpísal dvojmesačnú zmluvu s opciou do konca sezóny.

Daňo strávil uplynulých šesť rokov v zámorí, v NHL odohral v dresoch Winnipegu, Columbusu a Colorada dokopy 141 zápasov a nazbieral 45 bodov (19+26). "Prišli sme pred sezónou o hráčov, ktorí v tíme plnili kľúčové úlohy. Avizovali sme, že ešte jednu posilu zháňame. A veríme, že sme nesiahli vedľa. Marko je kvalitný útočník. Očakávame od neho bodový prísun. Je veľmi silný na puku, chodí do bránky a vyhráva osobné súboje. Je to veľmi silový korčuliar," povedal pre klubový web tréner Václav Varaďa.

Dvadsaťšesťročný Daňo si tak oblečie dres tímu, v ktorom niekoľko rokov pôsobil jeho otec Jozef. "Je krásne podpísať zmluvu v klube, ktorého história je s mojím otcom tak spätá. S vedením sme boli v kontakte celé leto, ale ja som mal ako prioritu stále angažmán v zahraničí, najlepšie v zámorí. Teraz som rád, že sme to dotiahli a môžem byť súťasťou tímu s výbornou históriou," uviedol Daňo, ktorý si už stihol s tímom aj zatrénovať: "Bolo to rýchle, tempo dobré, na prvý tréning fajn. Som rád, že som práve v Třinci. Bol som ešte malý chlapec, ale mám doma fotku s otcom, Braňom Jánošom a Ľubom Sekerášom. Myslím, že stará hala v Třinci bola miesto, kde som si ako malý chlapec prvýkrát obul korčule. Je krásne sa vrátiť."

Viac o téme: Winnipeg Jets Marko Daňo Columbus Blue Jackets HC Oceláři Třinec Václav Varaďa
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy