Výkonný výbor rozhodol: O postup do extraligy a SHL sa bude hrať v baráži

Logo Slovenského zväzu ľadového hokejaLogo Slovenského zväzu ľadového hokeja Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja vo štvrtok rozhodol, že v nadchádzajúcej sezóne sa bude o postupe, respektíve zostupe v ligových súťažiach dospelých rozhodovať v baráži.

"Pôvodne sa uvažovalo nad návrhom, že by sa zo Slovenskej hokejovej ligy do extraligy a z 2. ligy do SHL postupovalo priamo, respektíve, že by posledný tím tabuľky priamo zostúpil do nižšej súťaže. Po sérii rokovaní a na základe argumentov zainteresovaných líg Výkonný výbor definitívne potvrdil baráž na štyri víťazné zápasy," informuje portál hockeyslovakia.sk.

Výkonný výbor SZĽH zároveň zaviazal zástupcov ligových rád jednotlivých súťaží, aby sa dohodli na podmienkach, za ktorých sa bude baráž odohrávať. Výkonný výbor následne ich dohodu bezodkladne schváli.

"Dohoda musí padnúť do začiatku jednotlivých súťaží. Každá súťaž má inak nadefinované pravidlá, preto ich v súvislosti s barážami treba spravodlivo zosúladiť. Podmienky sa týkajú napríklad počtu legionárov, účasti zahraničného brankára, dejiska prípadného siedmeho zápasu a podobne," ozrejmil manažér súťažného oddelenia SZĽH Rastislav Konečný.

Viac o téme: Rastislav Konečný SZĽH
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy