VIDEO Široký úsmev, delový servis a unikátny životný príbeh: Djokovičov tréner oslavuje jubileum

Goran IvaniševičGoran Ivaniševič Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

NEW YORK - Chorvátsky tenista Goran Ivaniševič, ktorý v pondelok 13. septembra oslavuje päťdesiatku, je wimbledonským víťazom z roku 2001. Bývalý druhý hráč sveta, známy svojím delovými podaním a riskantnou hrou, ukončil kariéru po Wimbledone v roku 2004. Na okruhu ATP získal Ivaniševič celkom 22 titulov a na svojom konte má tiež bronzovú medailu z dvojhry a štvorhry z olympiády v Barcelone. Tento rok bol uvedený do tenisovej Siene slávy.

Vyhrať Wimbledon sa tomuto temperamentnému a náladovému rodákovi zo Splitu podarilo až na štvrtý pokus, v rokoch 1992, 1994 a 1998 vždy prehral vo finále. V roku 2001 sa mu to už podarilo, v päťsetovej bitke porazil Austrálčana Patricka Raftera a stal sa doteraz jediným držiteľom divokej karty, ktorý vyhral Wimbledon. V roku 2005 sa tiež radoval z Davisovho pohára.

Ivanišević si tenisom zarobil takmer 20 miliónov dolárov, kvôli zlým investíciám v stavebníctve sa však stretával s dlhmi svojich firiem. Začal hrať lukratívne veteránske turnaje a v roku 2006 sa mal stať trénerom chorvátskej reprezentácie. Kvôli nezhodám s národnou federáciou to odmietol. V roku 2011 mal viesť ako kapitán národný daviscupový tím, pre zväz bol ale príliš drahý.

Prečítajte si tiež: VIDEO Djokovičov tréner sa dočkal veľkej pocty: Tento príbeh si zaslúži filmové spracovanie

Od roku 2013 do júla 2016 trénoval krajana Marina Čiliča, ktorého v roku 2014 doviedol k titulu na US Open. V roku 2016 Ivanišević krátko trénoval českého tenistu Tomáša Berdycha, v súčasnosti ako tréner pomáha srbskej svetovej jednotke Novakovi Djokovičovi. 

Viac o téme: Goran Ivaniševič Novak Djokovič Tomáš Berdych Marin Čilič Patrick Rafter
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Wimbledon
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy