Dištanc za vyhýbanie sa dopingovým kontrolám: Biatlonový majster Európy príde o tituly aj ZOH 2022

Andrejs RastorgujevsAndrejs Rastorgujevs Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

RIGA - Lotyšský biatlonista Andrejs Rastorgujevs dostal dištanc na 18 mesiacov. V priebehu jedného roka nebol trikrát k dispozícii antidopingovým komisárom.

Športová arbitráž CAS potvrdila trest, ktorý trojnásobnému európskemu šampiónovi udelila medzinárodná biatlonová únia IBU za to, že trikrát počas jedného roka riadne nenahlásil miesto pobytu a zmeškal tak dopingové kontroly.

Tridsaťtriročný Rastorgujevs mal predbežne zastavenú činnosť od marcového dielu Svetového pohára v Novom Městě na Moravě. Diskvalifikovaný teraz bude spätne zo všetkých súťaží od 1. júla 2020.

Príde o európsky titul

Okrem iného tak príde o európsky titul z tohtoročného šampionátu v poľských Dusznikách-Zdróji, kde vyhral vytrvalostné preteky. Na februárových majstrovstvách sveta v Pokljuke bol pätnásty v šprinte a desiaty v následnej stíhačke.

Rastorgujevs zmeškal prvý dopingový test v októbri 2019 a druhý v júni 2020. Ako chybu športovca teraz arbiter CAS vyhodnotil aj sporný tretí prípad zo septembra 2020, kedy podľa súdu neposkytol dostatočné informácie. Namiesto maximálneho dvojročného trestu mu ale udelil skrátený osemnásťmesačný dištanc.

Viac o téme: Andrejs Rastorgujevs
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy