Jaromír Jágr má ďaleko od ideálnej formy: Nezostávalo mi nič iné, ako ísť hrať

Jaromír Jágr na striedačke KladnaJaromír Jágr na striedačke Kladna Zdroj: Profimedia

KLADNO - Hokejový útočník Jaromír Jágr nastupuje v úvode českej extraligy za Kladno podľa svojich slov len kvôli veľkému počtu zranených hráčov a má ďaleko od ideálnej formy, hoci je najproduktívnejším hráčom Rytierov. Štyridsaťdeväťročná legenda, ktorá je majiteľom stredočeského klubu, vraj potrebuje mesiac tréningu, aby bola schopná rozhodovať zápasy.

"Nemal sme v pláne hrať od začiatku extraligy. Zranili sa nám ale štyria útočníci a mne nezostávalo nič iné ako ísť hrať. Zo začiatku, pretože som sa zranil v zápase proti Slavii, som nebol stopercentný. Verím tomu, že do mesiaca, keď sa tomu budem viac venovať, tak budem dobrý," povedal Jágr novinárom v Říčanoch, kde sa prišiel pozrieť na bývalých futbalistov, ktorí sa pripravujú na hokejové stretnutie pod holým nebom v Špindlerovom Mlyne.

Jágr začal vo štvrtej formácii, posledné dva zápasy však odohral už v elitnom útoku. "Teraz sa cítim priemerne. Minimálne mesiac mi to zaberie, než sa dostanem do formy. Keby bol môj plán hrať v prvej lajne, tak som sa na to pripravil inak. Keby som mal čas. A verím, že by som bol lepší. A body? to, že máte občas šťastie... Počas tridsaťročnej kariéry som ho občas mal," pousmial sa Jágr.

Je to vojna

Či bude hrať aj potom, až sa zranení hráči vrátia na ľad, nechcel povedať. "Uvidíme. Bude záležať, v akej budeme situácii. Ako sa nám bude dariť. A či by som bol schopný rozhodovať zápasy? Keď budem mať motiváciu a chuť trénovať, tak áno," uviedol najproduktívnejší Európan v histórii NHL. "Určite nie som unavený, kľudne by som hral aj viac. Nikdy som nemal problém s únavou. Skôr ide o to dostať sa do optimálnej formy," povedal Jágr.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (3) Zdroj: profimedia.sk

V utorňajšom zápase v Karlových Varoch si pripísal jubilejný stý gól v domácej najvyššej súťaži. "Ani som to nevedel. Verte mi. Jediné, čo ma zaujíma, je, aby sme hrali dobre ako tím. O to sa starám," podotkol Jágr. "Samozrejme, že by som to mal jednoduchšie, keby som sa staral len o seba alebo o svoje hokejové výkony, ale bohužiaľ to nejde. Premýšľam len o tom, ako to urobiť, aby sme vyhrávali," povedal.

A to sa Kladnu zatiaľ nedarí. V šiestich zápasoch získalo len tri body za výhru nad Litvínovom. "Nie som sklamaný z toho, ako hráme alebo koľko máme bodov. To nehrá rolu. Máme štyroch zranených hráčov a nemáme silnú súpisku, takže sme museli urobiť nejaké zmeny. Prechádza si tým každý, ale pre nás je to jeden a pol päťky a musíme brať hráčov, ktorí tam neboli. Tím si musí sadnúť," uviedol Jágr. Poukázal tiež na káder, ktorý nemá s extraligou veľké skúsenosti. "Máme tam dvoch troch hráčov, ktorí ju naozaj hrali. Ostatní majú pár zápasov alebo jednu sezónu," povedal.

O ďalší osud tímu, ktorý je považovaný za jedného z ašpirantov na zostup, sa nebojí. "Ide o to, aby sme sa rýchlo prispôsobili a uvedomili si, že je to vojna. Čím skôr si to uvedomíme, tým to bude lepšie," podotkol Jágr.

Chomutovský azyl

Rytieri musia hrať domáce zápasy v Chomutove, pretože kladniansky štadión sa rekonštruuje. Jágr už pred sezónou uviedol, že to klub musí vziať ako fakt a nesťažovať si. "Nemáme svoj ľad, šírka ľadu je iná, než na ktorú sme zvyknutí alebo s ktorou som počítal a podľa ktorej som vyberal hráčov. To je jedna vec, ktorá je veľmi nepríjemná," povedal Jágr.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (3) Zdroj: profimedia.sk

Druhou komplikáciou je cestovanie. "Aj keď si niekto môže povedať, že je to hodina a pol od Kladna, tak idete tam a späť, po zápase nemáte šancu si trénovať doplnkové veci. Plus regenerácia, pretože by sme prišli o jednej hodine večer," podotkol legendárny útočník.

Zápasy v chomutovskom azyle sú komplikované aj pre fanúšikov. Kladno malo zatiaľ výraznejšiu návštevu len raz, na duel s Litvínovom, na ktorý ale prišli hlavne ich fanúšikovia. "Ale platí to, čo som hovoril. Taká je situácia a nezostáva nič iné ako sa s tým popasovať. Vždy som sa snažil brať veci tak, ako prídu a brať to ako výzvu," uviedol Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy