VIDEO Fantastický výsledok na MS v cyklistike: Martin Svrček bojoval o medailu!

Slovenský cyklista Martin Svrček Slovenský cyklista Martin Svrček Zdroj: olympic.sk

LEUVEN - Slovenský cyklista Martin Svrček obsadil štvrté miesto v piatkových pretekoch juniorov s hromadným štartom na MS v Belgicku. Titul a dúhový dres svetového šampióna získal Nór Per Strand Hagenes, striebro vybojoval Romain Gregoire z Francúzska a bronz putuje do Estónska vďaka Madisovi Mihkelsovi.

Len 18-ročný Svrček v záverečných metroch špurtoval s Estóncom o bronzovú medailu, tá sa mu napokon neušla. Čerstvo nový člen belgického profitímu Deceuninck–QuickStep, ku ktorému sa pripojí na budúci rok v lete, ale opäť ukázal veľký potenciál. Cyklista, ktorý momentálne pôsobí v talianskej stajni Franco Ballerini, v prebiehajúcej sezóne získal už pätnásť víťazstiev a na nedávnych majstrovstvách Európy finišoval v pretekoch s hromadným štartom na ôsmom mieste.

Pelotón po zlikvidovaní trojčlenného úniku v závere 121 kilometrov dlhej trate neodolal útoku neskoršieho víťaza, ktorý zaútočil na poslednom stúpaní. Jeho nástup zachytili Francúz Gregoire a Talian Belletta. Na posledných 5 km v záverečnom kole Hagenes predviedol veľkú silu a suverénnym spôsobom zvíťazil. Francúz na neho stratil 19 sekúnd, Mikhels a Svrček po 24.

"Som samozrejme šťastný za štvrté miesto. Len ma trochu mrzí, že asi tri kolá do cieľa som zbytočne vyplytval sily, keď si Gregoire nastúpil a dotiahol náš balík. Potom som tam v rozhodujúci moment nebol, ale každopádne som veľmi šťastný," citoval Svrčeka portál cycling-info.sk.

V štartovom poli boli ešte ďalší traja slovenskí reprezentanti. Tomáš Sivok skončil 80. so stratou takmer 16 minút na víťaza, dvojica Samuel Kováč a Samuel Tuka nedokončila.

Majstrom sveta v kategórii do 23 rokov sa stal Talian Filippo Baroncini. O svojom prvenstve rozhodol pri záverečnom stúpaní na vrch Wijnpers a do cieľa prišiel s náskokom dvoch sekúnd pred početnou skupinou prenasledovateľov. Najrýchlejší v šprinte balíka bol Eritrejčan Biniam Girmay, bronz získal Holanďan Olav Kooij, na 25. priečke finišoval najlepší zo Slovákov Matúš Štoček. Do cieľa prišli aj Lukáš Kubiš s mankom 4,28 min na 70. priečke a Tobias Vančo s odstupom 11:39 na 107. pozícii. Filip Lohinský a Adam Foltán nedokončili.

MS v Belgicku - cestné preteky:
juniori: (Leuven - Leuven, 121,4 km): 1. Per Strand Hagenes (Nór.) 2:43:48 h, 2. Romain Gregoire (Fr.) +19 s, 3. Madis Mihkels (Est.), 4. Martin SVRČEK (SR), 5. Alexander Hajek (Rak.), 6. Antonio Morgado (Port.), 7. Manuel Oioli (Tal.), 8. Vlad van Mechelen (Belg.), 9. Max Poole (V.Brit.), 10. Luis-Joe Lührs (Nem.) všetci +24, ... 80. Tomáš SIVOK +15:39 min, Samuel KOVÁČ a Samuel TUKA (všetci SR) nedokončili

muži do 23 rokov (Antwerpy - Leuven, 161,1km): 1. Filippo Baroncini (Tal.) 3:37:36 h, 2. Biniam Girmay (Eritrea), 3. Olav Kooij (Hol.), 4. Michele Gazzoli (Tal.), 5. Lewis Askey (V. Brit.), 6. Thibau Nys (Belg.), 7. Luca Colnaghi (Tal.), 8. Paul Penhoet (Fr.), 9. Vinicius Rangel Costa (Braz.), 10. Luke Lamperti (USA),... 25. Matúš ŠTOČEK všetci +2 s, 70. Lukáš KUBIŠ +4,28 min, 107. Tobias VANČO +11:39, Filip LOHINSKÝ a Adam FOLTÁN (všetci SR) nedokončili.

Viac o téme: Martin Svrček Romain Gregoire Per Strand Hagenes Madis Mihkels
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/UCI
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá