Rusko má pred olympiádou staronového trénera: Na lavičku zbornej sa vracia ostrieľaný odborník

Olympijskí športovci z Ruska so zlatými medailami oslavujú trénera Olega ZnarokaOlympijskí športovci z Ruska so zlatými medailami oslavujú trénera Olega Znaroka Zdroj: SITA/AP - Jae C. Hong

MOSKVA - K ruskej hokejovej reprezentácii sa vracia tréner Oleg Znarok, ktorý zbornú viedol už v rokoch 2014 až 2018 a získal s ňou zlaté medaily na majstrovstvách sveta pred siedmimi rokmi a na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Vo februári budúceho roka bude mať možnosť olympijské zlato v Pekingu obhajovať.

Znarok vystrieda vo funkcii hlavného kouča Valerija Bragina, ktorý sa presunie do úlohy poradcu. Bragin strávil na poste reprezentačného trénera rok. Rusi pod jeho vedením skončili na tohtoročných majstrovstvách sveta v Rige piati po tom, čo prehrali vo štvrťfinále s neskoršími šampiónmi Kanaďanmi v predĺžení.

Päťdesiatosemročná Znarok necelé dva mesiace po olympijskom triumfe v Pchjongčchangu v roku 2018 kvôli psychickému vyčerpaniu rezignoval. V posledných dvoch sezónach viedol v KHL Spartak Moskva.

"Znarok má rešpekt medzi hráčmi z NHL. Veríme, že dá tím dokopy. Má charizmu, je to šampión. Majstrovstvá sveta v Minsku toho boli dôkazom," uviedol šéf ruského hokeja Vladislav Treťjak s odkazom na víťazný svetový šampionát v roku 2014. V ďalších rokoch získal Znarok so zbornou na MS ešte striebro a dva bronzy.

Na rozdiel od Pchjongčchangu sa bude hrať olympijský turnaj v Pekingu opäť aj s hokejistami z NHL.

Viac o téme: Rusko Oleg Znarok Valerij Bragin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy