VIDEO Najskôr US Open a teraz toto: Raducanuová opäť všetkých prekvapila

Emma Raducanuová Emma Raducanuová Zdroj: SITA/AP/Jeremy Selwyn

LONDÝN - Britská tenistka Emma Raducanuová sa necelé dva týždne po senzačnom triumfe na US Open rozišla s trénerom. Osemnásťročná hráčka ukončila spoluprácu s Andrewom Richardsonom, ktorý ju viedol dva roky v juniorkách a s ktorým sa v júli znova dohodla na krátkodobom angažmáne pre americkú časť sezóny. Teraz chce nájsť niekoho s väčšími skúsenosťami z okruhu WTA.

"Hľadám niekoho, kto už na tejto úrovni pôsobil a vie, čo to obnáša," uviedla Raducanuová, ktoré sa k triumfu na newyorskom grandslame prebila ako prvá v histórii z kvalifikácie. "Pretože je teraz pre mňa všetko nové, potrebujem niekoho, kto už tým prešiel a pomôže mi s tým," dodala.

Žiadne konkrétne meno zatiaľ Raducanuová, ktorú titul na US Open katapultoval v rebríčku WTA na 22. miesto, v hlave nemá. Predpokladá, že do konca sezóny definitívne rozhodnutie o novom koučovi nepadne.

Emma a Kate

Teraz sa Raducanuová vrátila po krátkej pauze k tréningu a zvažuje, kedy sa vráti k turnajom. Po návrate domov z USA si dnes zahrala v Národnom tenisovom centre v Londýne s vojvodkyňou z Cambridge Kate, ktorá je patrónkou britskej tenisovej asociácie. "Urobila na mňa veľký dojem. Bola to veľká zábava zahrať si s vojvodkyňou," uviedla Raducanuová.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Vojvodkyňa kate Emma Raducanuová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/The Royal Family Channel
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy