VIDEO Dávid Hancko zariadil triumf Sparty v Európskej lige, ruský súper šokoval oslabený Neapol

Dávid Hancko so spoluhráčmi oslavuje svoj víťazný gól, ktorým rozhodol o triumfe Sparty nad Glasgow RangersDávid Hancko so spoluhráčmi oslavuje svoj víťazný gól, ktorým rozhodol o triumfe Sparty nad Glasgow Rangers Zdroj: Profimedia

PRAHA/NEAPOL - Slovenský futbalista Dávid Hancko strelil gól vo štvrtkovom stretnutí A-skupiny Európskej ligy, ktorým rozhodol o víťazstve pražskej Sparty nad Glasgow Rangers 1:0. Ľavý obranca českého tímu sa presadil v 29. minúte hlavou po rohovom kope Jakuba Pešeka.

Hancko odohral celý zápas, jeho krajan Lukáš Haraslín bol na ihrisku do 75. minúty a dostal žltú kartu. Škótsky tím dohrával bez vylúčeného Glena Kamaru. Sparta je v tabuľke druhá so ziskom štyroch bodov za Olympique Lyon, francúzsky tím rozhodol o výhre 3:0 nad Bröndby IF po zmene strán.

Lukáš Haraslín (vľavo) a Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

Neapol v oslabení pykal

SSC Neapol podľahol doma Spartaku Moskva 2:3 a na konte má iba jeden bod, o päť menej ako vedúci tím C-skupiny, ktorým je prekvapujúco Legia Varšava. Poľský zástupca zvíťazil nad Leicestrom City 1:0.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka pre zranenie opäť nefiguroval na súpiske Neapola, ktorý poslal do vedenia už v 1. minúte Elif Elmas.

Futbalista SSC Neapol Eljif Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/AP/Alessandro Garofalo

Po polhodine slovenský rozhodca Ivan Kružliak vylúčil domáceho obrancu Maria Ruia a v nadstavenom čase prvého polčasu odpískal v prospech hostí jedenástku, ktorú však vzápätí na základe pomoci od VAR odvolal. Spartak napokon po prestávke dokázal otočiť skóre aj zásluhou dvojgólového Quinceyho Promesa. Neublížilo mu ani vylúčenie Maximiliana Caufrieza.

Ferencváros bez Maka neuspel

Ferencváros Budapešť bez Róberta Maka prehral v G-skupine na domácej pôde s Realom Betis 1:3. Bayer Leverkusen triumfoval v Glasgowe nad Celticom 4:0. V E-skupine potvrdilo úlohu favorita Lazio Rím víťazstvom 2:0 nad Lokomotivom Moskva. Belgický KRC Genk v zostave bez Patrika Hrošovského podľahol doma Dinamu Záhreb 0:3.

A-skupina:

AC Sparta Praha - Glasgow Rangers 1:0 (1:0)
Gól: 29. HANCKO, ČK: 74. Kamara (Rangers)
/D. Hancko odohral celý zápas + gól, L. Haraslín hral do 75. minúty + ŽK, L. Štetina (všetci Sparta) bol na lavičke náhradníkov/

Olympique Lyon - Bröndby IF 3:0 (0:0)
Góly: 64. a 71. Ekambi, 86. Aouar

B-skupina:

Real Sociedad San Sebastián - AS Monaco 1:1 (0:1)
Góly: 53. Merino - 16. Disasi

Sturm Graz - PSV Eindhoven 1:4 (0:1)
Góly: 55. Gorenc Stankovič - 32. Sangare, 51. Zahavi, 74. Max, 78. Vertessen, ČK: 89. Sangare (PSV)

C-skupina:

SSC Neapol - Spartak Moskva 2:3 (1:0)
Góly: 1. Elmas, 90.+4 Osimhen - 55. a 90. Promes, 81. Ignatov, ČK: 30. Rui - 82. Caufriez. Rozhodoval: Ivan KRUŽLIAK (SR)
/S. Lobotka (Neapol) nebol na zápasovej súpiske/

Legia Varšava - Leicester City 1:0 (1:0)
Gól: 31. Emreli

D-skupina:

Royal Antverpy - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:0)
Gól: 90.+1 Paciencia (Frankfurt)

Fenerbahce Istanbul - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)
Góly: 63. a 68. Masouras, 6. Soares

E-skupina:

Lazio Rím - Lokomotiv Moskva 2:0 (2:0)
Góly: 13. Bašič, 38. Patrič

Olympique Marseille - Galatasaray Istanbul 0:0

F-skupina:

Ludogorec Razgrad - Crvena Zvezda Belehrad 0:1 (0:0)
Gól: 64. Kanga

SC Braga - FC Midtjylland 3:1 (0:1)
Góly: 55. Horta, 62. Horta, 90+5. Galeno - 19. Ferreira (z 11 m), ČK: 84. Juninho (Midtjylland)