VIDEO Klopp pred šlágrom na kontroverznú tému: Odmietanie očkovania je ako šoférovanie v opitosti

Kouč Liverpoolu Jürgen KloppKouč Liverpoolu Jürgen Klopp Zdroj: SITA/AP/Lee Smith

LIVERPOOL - Odmietanie vakcíny proti covidu-19 prirovnal tréner futbalistov Liverpoolu Jürgen Klopp k šoferóvaniu v opitosti. Podľa nemeckého kouča takí ľudia tiež ohrozujú ostatných. Očkovanie podľa nemeckého kouča neznamená obmedzenie osobnej slobody.

Päťdesiatštyriročný tréner uviedol, že sa nechal zaočkovať, aby chránil ľudí okolo a nie seba. Podľa neho je očkovaných 99 percent jeho zverencov a nikoho z nich nemusel presviedčať. Minulý týždeň britské médiá informovali, že len sedem z 20 klubov Premier League má zaočkovanú väčšinu hráčov.

Ako jazda pod vplyvom alkoholu

"Keď poviem, že som očkovaný, ostatní ľudia hovoria: Ako mi môžeš hovoriť, že by som sa mal nechať očkovať? Pritom je to trochu ako jazda pod vplyvom alkoholu," povedal Klopp pred víkendovým šlágrom s Manchestrom City.

"Asi všetci sme sa už dostali do situácie, že sme si dali jedno alebo dve pivá a hovorili si, že stále zvládneme šoférovať, ale podľa zákona nesmieme, tak to nerobíme. Ale tento zákon tu nie je preto, aby ma chránil, keď vypijem dve pivá a chcem šoférovať. Je to kvôli ochrane všetkých ostatných, pretože som opitý. Ten zákon akceptujeme," konštatoval kouč, ktorý vyhral s Liverpoolom Ligu majstrov aj anglický titul.

Žiadne obmedzenie slobody

Klopp neberie očkovanie ako obmedzenie slobody. "Nechápem, prečo by to malo byť obmedzenie slobody, pretože ak áno, potom tiež zákaz pitia a šoférovania je obmedzením slobody," povedal. "Nechal som sa očkovať, pretože sa o seba starám, ale ešte viac o všetkých okolo seba. Pokiaľ ho (covid-19) dostanem a trpím: moja chyba. Ak to dostanem a roznesiem to na niekoho iného, je to moja chyba, nie ich," dodal.

Viac o téme: Jürgen Klopp Liverpool FC Manchester City FC
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy