Brutálne Peklo severu ovládol hneď pri debute: VIDEO emotívnej oslavy Colbrelliho virálnym hitom!

Sonny Colbrelli a jeho víťazné oslavy v cieli pretekovSonny Colbrelli a jeho víťazné oslavy v cieli pretekov Zdroj: TASR/AP/Michel Spingler

PARÍŽ - Víťazom 118. ročníka monumentu Paríž - Roubaix sa v nedeľu stal Talian Sonny Colbrelli z Bahrain Victorious. Víťaz na druhé miesto odsunul Belgičana Floriana Vermeerscha (Lotto Soudal), tretí finišoval Holanďan Mathieu Van der Poel (Alpecin).

Tohtoročné "Peklo severu" sa išlo po dva a pol roka trvajúcej prestávke v netradičnom októbrovom termíne. Jazdcom na trati dlhej 257,7 kilometrov s 30 úsekmi pokrytých dlažobnými kockami mimoriadne komplikovalo situáciu daždivé počasie. To spôsobilo množstvo pádov, na ktoré doplatil aj trojnásobný majster sveta P. Sagan.

Kanaďan Boivin už predtým spadol a stratil šancu, Moscon tiež odpadol a tak sa rozhodovalo medzi záverečnou trojicou. Tá prišla spolu až na záverečný velodróm a v taktickom špurte sa tešil Colbrelli, ktorý na prestížnej klasike debutoval.

"Som strašne šťastný, bolo to ohromne ťažké. Útočilo sa už 90 km pred cieľom, trať bola veľmi náročná. Ja som tu išiel prvýkrát a hneď som uspel, to je neuveriteľné. V špurte som mal trochu strach, ale našťastie som to zvládol," povedal pre Eurosport víťaz, ktorý na tróne šampióna slávnej klasiky nahradil Belgičana Philippa Gilberta a ktorého emotívne oslavy v cieli sa okamžite stali virálnym hitom. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Sonny Colbrelli Bahrain Victorious Paríž - Roubaix 2021
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS, YouTube
  • Zdroj: TASR

Videá