Plzeň po šlágri obviňuje Slaviu z vulgárností a rasizmu: Tento hlúpy človek mi povedal opica!

Jhon Mosquera a rozhodca Pavel FraněkJhon Mosquera a rozhodca Pavel Franěk Zdroj: Profimedia

PRAHA - Plzenský futbalista Jhon Mosquera po nedeľnom zápase 13. kola prvej ligy na Slavii na sociálnej sieti obvinil asistenta trénera Pražanov Pavla Řeháka z rasizmu.

Západočeský klub sa za hráča postavil a požiadal červenobielych o prešetrenie incidentu. Plzenskí sa zároveň ohradili proti údajne extrémne vulgárnemu správaniu niektorých členov slávistického realizačného tímu. Pražania sa zatiaľ oficiálne nevyjadrili.

Šláger jesene v Edene, ktorý Slavia v dlhej presilovke vyhrala 2:0, sprevádzali mimoriadne veľké emócie. Plzenskí dohrávali bez troch vylúčených hráčov – v 11. minúte dostal od rozhodcu Pavla Fraňka červenú kartu Radim Řezník, v 81. minúte Luděk Pernica a na začiatku nastavenia potom Mosquera. Kolumbijský krídelný hráč po zápase obvinil Řeháka z rasistickej urážky, ktorú vraj počul cestou do kabíny, keď opúšťal ihrisko.

Povedal mi opica

"Tento hlúpy človek mi povedal opica," napísal Mosquera na Instagrame a zakrúžkoval fotku s Řehákom. "Dúfam, že ho nestretnem samotného na ulici, pretože by som mu rozbil tvár," doplnil plzenský stredopoliar. Svoj príspevok na sociálnej sieti potom zmazal.

Jhon Mosquera sa na Galéria fotiek (2) Zdroj: Instagram/Jhon Mosquera

Plzenský klub sa za Mosqueru postavil. Viktória zároveň skritizovala Slaviu za údajne extrémne vulgárne správanie niektorých členov realizačného tímu. Západočesi si počas celého zápasu museli vypočuť množstvo nadávok z hľadiska, "kotol" za bránkou napríklad skandoval "Zk.....á" a zvyšok štadióna pripojil "Plzeň".

Plzeň extrémne vulgárne správanie nemieni tolerovať

"Udalosti zo záveru nedeľného zápasu ďaleko presiahli hranice slušnosti. Extrémne vulgárne správanie niektorých členov domáceho realizačného tímu v priebehu celého zápasu aj po ňom považujeme za absolútne nedôstojné. Vrcholom bola situácia, kedy hráč nášho klubu Jhon Mosquera odchádzal do kabín a vypočul si množstvo nadávaok nie len z publika, ale bohužiaľ aj z radov práve domáceho realizačného tímu,“ uviedla Viktoria na svojich internetových stránkach.

"Jeden z jeho členov ho podľa jeho slov dokonca urazil rasisticky, na čo Mosquera upozornil bezprostredne po zápase v útrobách štadióna a následne aj na sociálnych sieťach. Viktoria Plzeň stojí pevne za svojim hráčom, ktorému plne dôverujeme a má našu maximálnu podporu. Žiadame teda domáci klub o dôkladné prešetrenie celého incidentu a prípadne aj tvrdý postih konkrétneho vinníka. Porážku na ihrisku prijímame, konanie tohto typu však tolerovať ani ticho prejsť nehodláme," dodali Západočesi.

Krmenčík opäť prilial olej do ohňa

Veľké emócie vzbudil aj slávistický útočník Michael Krmenčík, ktorý nezvyčajne búrlivo oslavoval gól na 2:0 proti bývalému klubu, kde futbalovo vyrástol. Gestom potom provokoval hosťujúcich fanúšikov aj niektorých plzenských hráčov. Už po stredajšej dohrávke s Olomoucom sa Krmenčík pridal k vulgárnemu pokriku fanúšikov proti Západočechom, za čo sa neskôr ospravedlnil.

Slavia vďaka víťazstvu znížila v tabuľke náskok vedúcej Plzne na jediný bod.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň SK Slavia Praha Jhon Mosquera Pavel Řehák
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy