Slovenky budú bojovať do konca: Nevzdávame sa! Šanca postúpiť na olympiádu stále žije

Na snímke uprostred tréner slovenskej hokejovej reprezentácie žien Tomáš Segíň počas tréningu pred kvalifikáciou na ZOHNa snímke uprostred tréner slovenskej hokejovej reprezentácie žien Tomáš Segíň počas tréningu pred kvalifikáciou na ZOH Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

LULEA - Slovenské hokejové reprezentantky boli po neúspešnom vstupe do finálového turnaja kvalifikácie ZOH 2022 sklamané. O to viac, keď videli, že favorizované Švédky boli vo štvrtkovom súboji v Lulee (0:3) hrateľné súperky. Ak by zverenky trénera Tomáša Segíňa v druhej tretine premenili aspoň jednu z vyložených príležitostí a vyrovnali by na priebežných 1:1, zápas mohol mať diametrálne odlišný vývoj.

Slovenky inkasovali rozhodujúce góly v poslednom striedaní prvej tretiny, resp. v prvom v rámci tretej tretiny. "A to sa jednoducho nesmie stávať," krútila hlavou kapitánka Nicol Lucák Čupková, ktorú vyhlásili za najlepšiu slovenskú hráčku v stretnutí. "Švédky boli hrateľné. Odohrali sme s nimi viac-menej vyrovnaný zápas. Bojovali sme, brankárka nás podržala. Chýbal len strelený gól. Ak by sme ho dali, naštartovali by sme sa. Švédky by sa možno zlomili a výsledok mohol byť iný," uviedla 29-ročná útočníčka v rozhovore pre hockeyslovakia.sk.

V stretnutí režírovala štyri slovenské presilovky, z toho jednu 63-sekundovú piatich proti trom. Slovenky sa v nej však vôbec nedostali do nebezpečného zakončenia. Okrem úvodu prvej presilovky sa vo výhodnom hernom formáte proti Švédkam nedokázali presadiť. "Hru v presilovkách musíme upokojiť, spresniť prihrávky a ísť viac do striel. Musíme všetky puky páliť na bránku a pred ňou dorážať. Keď toto budeme robiť, gól tam musí padnúť," tvrdí Lucák Čupková.

Tréning slovenskej hokejovej reprezentácie Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Aj Švédky môžu zakopnúť

Prehrou 0:3 so Švédkami si Slovenky skomplikovali situáciu ohľadom zisku jedinej voľnej miestenky do Pekingu. Uvedomujúc si túto skutočnosť kapitánka odhodlane podotkla: "Urobíme všetko, aby sme oba zostávajúce zápasy vyhrali. V piatok máme voľný deň, absolvujeme tréning a pokúsime sa ideálne naladiť. Nevzdávame sa. Šanca postúpiť na olympiádu stále je, keďže aj Švédky môžu zakopnúť. Ideme ďalej."

Druhými súperkami Sloveniek na turnaji budú Francúzky, duel je na programe v sobotu od 12.00 h. V nedeľu v rovnakom čase odohrajú záverečný kvalifikačný súboj proti Kórejčankám.

Viac o téme: Slovensko Ženy Kvalifikácia na ZOH 2022 Tomáš Segíň