Štvrtý hokejista Bratislava Capitals si našiel nové pôsobisko: Fereta sa vracia do Nových Zámkov

Jakub Kolenič (Zvolen) a Samuel Fereta (Nové Zámky)Jakub Kolenič (Zvolen) a Samuel Fereta (Nové Zámky) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NOVÉ ZÁMKY - Slovenský hokejový obranca Samuel Fereta bude opäť hrať za HC Nové Zámky. Do staronového pôsobiska zamieril po tom, čo jeho doterajší zamestnávateľ Bratislava Capitals ukončil tohtosezónne účinkovanie v medzinárodnej IHL. Novozámocký klub informoval o staronovej akvizícii na oficiálnom webe.

Fereta odohral za Nové Zámky takmer dve kompletné sezóny v rokoch 2019-2021. Po sezóne 2020/2021 zamieril do tímu Capitals, za ktorý nastúpil v prebiehajúcom ročníku 2021/2022 do 14 zápasov. Do štatistík si v nich pripísal 2 body za asistencie, 10 trestných minút a 2 plusové body.

Bratislavský klub sa po nedávnych úmrtiach útočníka Borisa Sádeckého a viceprezidenta Dušana Pašeka ml. rozhodol nepokračovať v prebiehajúcom ročníku. Fereta je štvrtý hráč, ktorý si už našiel nové pôsobisko. Do najvyššej fínskej súťaže zamierili brankár Connor LaCouvee (KalPa) a útočník Marc-Olivier Roy (SaiPa), ruský útočník Nikolaj Žerdev bude hrať v Taliansku (HCM Meran/o).

Viac o téme: HC Nové Zámky Samuel Fereta Bratislava Capitals
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy