Celkové víťazstvo im ušlo v poslednom zápase: Hlasy slovenskej kabíny po prehre s Nemeckom

Zľava Pavol Regenda (SR), Marco Nowak (Nemecko) a Adrián Holešinský (SR)Zľava Pavol Regenda (SR), Marco Nowak (Nemecko) a Adrián Holešinský (SR) Zdroj: TASR/SZĽH/Andrej Galica

KREFELD - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v záverečnom zápase Nemeckého pohára s domácim výberom 1:4 a obsadili druhé miesto. Z triumfu na podujatí sa tešili Nemci, tretia priečka patrí Švajčiarsku a štvrtá hráčom Olympijského výberu Ruska.

Hlasy po zápase /hockeyslovakia.sk/:

Craig Ramsay, tréner SR: "Som na chlapcov hrdý, tvrdo pracovali a snažili sa zdolať domácich Nemcov. Už po pár sekundách sme dostali gól, čo sa na nich zrejme podpísalo. Nevracali sme sa dozadu a doplatili sme na príliš veľkú agresivitu. Druhá tretina bola lepšia, no proti takémuto dobrému tímu sa ťažko vracia do zápasu."

Peter Čerešňák, kapitán SR: "Prvá tretina zápasu s Nemeckom nám pokazila dobrý dojem z turnaja. Ich hre sme sa potom vyrovnali, mali sme šance, ale nevyužili sme ich."

Samuel Buček, strelec jediného gólu SR: "Ušiel nám začiatok a to rozhodlo. Potom sme sa príliš hrnuli do útoku a Nemci naše chyby využili. Mrzí ma, že som nepridal gól naviac, ktorý by nám možno pomohol k víťazstvu."

Filip Belányi, brankár SR: "Úvod mi nevyšiel podľa predstáv, potom som si povedal, že už nemám čo stratiť a musím do toho ísť naplno, tak, ako vždy. Napriek začiatku som si svoju premiéru v reprezentácii užíval."

Miroslav Šatan, generálny manažér SZĽH: "Začiatok zápasu nás stál lepší konečný výsledok. Okrem tejto tretiny bol turnaj dobrý a veľa hráčov nám ukázalo svoj potenciál, niektorí dali aj premiérový reprezentačný gól."

Viac o téme: Nemecko Slovensko Turnaj štyroch krajín
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy