Vlhová spoznala štartové číslo: V úvodnom slalome vyrazí na trať pred Shiffrinovou!

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: Profimedia

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa na svoje úvodné slalomové vystúpenie v sezóne vo fínskom Levi na trať vyberie ako druhá v poradí, hneď za ňou vyrazí jej najväčšia konkurentka Mikaela Shiffrinová.

Ako prvá v Levi odštartuj nórska reprezentantka Kristin Lysdahlová, hneď po nej prídu na rad dve najväčšie favoritky Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová. Po hviezdnom duu sa na trať dostane Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá sa do súťažného diania vracia po zraneniach obidvoch zápästí.

Číslo päť dostala Lena Duerrová a ako šiesta vyštartuje ďalšia veľká favoritka na celkový triumf Katharina Liensbergerová, zo siedmeho miesta potom Michelle Gisinová. Zo štrnástej pozície bude v úvodnom slalome v Levi bojovať Slovenka reprezentujúca Českú republiku Martina Dubovská. 

Vlhová má najvyššie ambície

Štart prvého kola úvodného slalomu vo fínskom Levi je naplánovaný na 10:30, druhé kolo by malo odštartovať 13:30. Vlhová by v Levi rada napodobnila vlaňajší úspech, keď vo fínskom stredisku vyhrala oba slalomy a naštartovala k zisku veľkého krištáľového glóbusu. Ani tento rok nič nepodcenila s prípravou, za polárny kruh odletela už tri týždne pred štartom podujatia, pričom obetovala aj paralelnú súťaž v rakúskom Lech/Zürs.

"Po minuloročnom úspechu v Levi mám vysoké ambície. Chcem atakovať tie najvyššie priečky. S čím budem spokojná? S tým, ako podám moju jazdu. V nedeľu poviem, či som dala do toho všetko. Chcem vydať zo seba maximum a ako sa to vyvinie, na akú priečku to vyjde, to nechám na samotné preteky. Ak to vyjde na najvyššiu priečku, budem veľmi spokojná," uviedla Vlhová počas štvrtkového online mítingu s médiami.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/FIS Alpine World Cup Tour
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy