Robert Lewandowski k Messimu: Bol by som rád, ak by to bol úprimný názor a nie len prázdne slová

Poľský útočník Bayernu Mníchov Robert Lewandowski si prevzal trofej Zlatá lopta 2021 v kategórii Útočník roka počas 65. ročníky udeľovania cien Zlatej loptyPoľský útočník Bayernu Mníchov Robert Lewandowski si prevzal trofej Zlatá lopta 2021 v kategórii Útočník roka počas 65. ročníky udeľovania cien Zlatej lopty Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

BERLÍN - Poľský útočník Robert Lewandowski priznal, že výsledky ankety magazínu France Football o najlepšieho futbalistu roka 2021 ho naplnili smútkom. V prestížnej ankete o Zlatú loptu skončil druhý za Lionelom Messim z Argentíny.

Tridsaťtriročný kanonier Bayernu Mníchov tiež vyjadril nádej, že vyjadrenie uznania od Messiho po odovzdaní trofeje neboli len prázdne slová. "Bola pre mňa veľká česť bojovať s Robertom. Vlani si bol víťaz ty a myslím si, že France Football mal dať cenu tebe," povedal Messi pri prijímaní už svojej siedmej Zlatej lopty.

Úprimný názor a nie len prázdne slová

Lewandowski v rozhovore pre poľský Kanal Sportowy s odstupom času nevedel zakryť sklamanie: "Cítil som smútok. To nemôžem poprieť. Nemôžem povedať, že som bol šťastný, keď som cítil veľké sklamanie. Bol som tak blízko Messimu, ktorého kvalitu samozrejme rešpektujem, aj všetky jeho úspechy. Samotný fakt, že som s ním bol schopný súťažiť, mi ukazuje úroveň, ktorú som bol schopný dosiahnuť. A nie som príliš presvedčený, že mi dajú cenu za rok 2020. Rád by som, ak by Messiho vyjadrenie bolo úprimným názorom od veľkého hráča a nielen prázdnymi slovami," citovala Poliaka agentúra DPA.

Viac o téme: Lionel Messi Robert Lewandowski Zlatá lopta 2021
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy