VIDEO Ronaldo opäť spasiteľom United, Jorginho v posledných sekundách rozjasal Stamford Bridge

Jorginho a jeho gólové oslavy po strelení víťazného gólu ChelseaJorginho a jeho gólové oslavy po strelení víťazného gólu Chelsea Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

LONDÝN - Vedúci tím anglickej futbalovej Premier League Manchester City zdolal v sobotňajšom stretnutí 17. kola Wolverhampton Wanderers 1:0. O jediný gól duelu sa postaral z pokutového kopu v 66. minúte Raheem Sterling, ktorý si pripísal jubilejný stý gól v súťaži.

Prenasledovatelia "The Citizens" nezaváhali. Liverpool zvíťazil doma nad Aston Villou zásluhou premenenej penalty Mohameda Salaha v 67. minúte. V tabuľke zostáva druhý s jednobodovým mankom.

O ďalší bod späť je naďalej Chelsea, tri body v dueli proti Leedsu (3:2) jej zachránil až vo štvrtej minúte nadstavenia Jorginho taktiež úspešným pokutovým kopom. Taliansky reprezentant v zápase skóroval dvakrát, oba zásahy prišli z bieleho bodu.

Manchester United si pripísal tretie víťazstvo za sebou, keď zdolal posledný Norwich na súperovej pôde 1:0. O jediný gól sa postaral v 75. minúte Cristiano Ronaldo  z pokutového kopu. United sú na piatom mieste s mankom 11 bodov na mestského rivala City.

Premier League - 16. kolo:

Norwich City - Manchester United 0:1 (0:0)
Gól: 75. Ronaldo (z 11 m)

FC Arsenal - FC Southampton 3:0 (2:0)
Góly: 21. Lacazette, 27. Ödegard, 62. Gabriel

FC Chelsea - Leeds United 3:2 (1:1)
Góly: 58. a 90.+4. Jorginho (oba z 11 m), 42. Mount - 28. Raphinha (z 11 m), 83. Gelhardt

FC Liverpool - Aston Villa 1:0 (0:0)
Gól: 67. Salah (z 11 m)

Manchester City - Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0)
Gól: 66. Sterling (z 11 m), ČK: 45.+2. Jimenez (Wolverhampton)

Viac o téme: Wolverhampton Wanderers Manchester City Jorginho Manchester City FC