VIDEO Slovan v poslednej tretine rozobral domácu Nitru, Barani nestačili na Duklu s novým trénerom

Zľava Pierre Crinon (Trenčín) a Gilbert Gábor (Banská Bystrica)Zľava Pierre Crinon (Trenčín) a Gilbert Gábor (Banská Bystrica) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

NITRA - Hokejisti HC Slovan Bratislava natiahli víťaznú sériu v Tipos extralige na 10 zápasov. V nedeľnom dueli 26. kola vyhral líder tabuľky na ľade HK Nitra 4:0, keď všetky góly zaznamenal v poslednej tretine.

Nitra nastúpila na zápas proti Slovanu v oklieštenej zostave, ktorú tvorilo iba sedemnásť korčuliarov. V zápase sa tak nemohli oprieť o svoju nátlakovú hru a zamerať sa museli prioritne na defenzívu. Počas úvodného dejstva nepúšťali Slovan do vyloženejších príležitostí. Najviac zaujali štyri momenty. Prvý z nich v 12. minúte, keď vystrelil Gachulinec, ale jeho strelu a následnú skrumáž upratala obrana Nitry. V 14. minúte na opačnej strane ukázal svoje zručnosti Rockwood, ktorý sa zbavil Maiera, ale bekhendom mieril iba do Gudlevskisa. V 15. minúte dorážal Rapuzzi, ale O’Connor pohotovo zasiahol. V závere tretiny mohol poslať domácich do vedenia Mezei, ale presnú prihrávku od Rockwooda nezúžitkoval.

V prostrednej časti sa hra ešte viac vyrovnala a paradoxne viac streleckých pokusov mali domáci. Slovan sa nedokázal presadiť cez organizovanú defenzívu Nitranov a spoľahlivého O’Connora. Na opačnej strane pohrozil v 26. minúte Molnár, ktorého usmernenie puku lízlo hornú žŕdku. Aj na prvú početnú výhodu sa čakalo až do 38. minúty. Domáci v presilovke strávili takmer dve minúty v pásme hostí, no Baláž či Buček gól nestrelili.

Ani “belasí” svoju prvú presilovku nevyužili, to ich však nemuselo mrzieť. V 47. minúte vystrelil Jääskeläinen a puk sa odrazil pred voľného Harrisa, ktorý poslal Slovan do vedenia. Nitra už len s ťažkosťami mobilizovala sily do záveru a hostia využili extrémnu vyťaženosť domácich bekov. V priebehu necelých dvoch minút sa gólovo presadili Haščák, Takáč a Rapuzzi.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)
Góly: 47. Harris (Jääskeläinen, Takáč), 53. Haščák (Yogan), 54. Takáč (Harris), 55. Rapuzzi (Haščák, Gachulinec) Rozhodovali: Stano, Kalina - Janiga, Šefčík, vylúčení: 1:1, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: O’Connor – Raskob, Mezei, Švarný, Bodák, Vitaloš - Buček, Baláž, Hrnka – Tvrdoň, Rockwood, R. Varga – Múčka, Bajtek, Molnár – Volko, Šramaty, Drábek

Slovan Bratislava: Gudlevskis – Golian, MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Beňo - Yogan, Rapuzzi, Haščák – Takáč, Harris, Jääskeläinen – Matoušek, Kytnár, Gašpar – Fominych, J. Sukeľ, Urbánek - Šotek

Pod Urpínom sa radovala Dukla

Hokejisti HC´05 B. Bystrica prehrali v zápase 26. kola Tipos extraligy doma s Duklou Trenčín 0:3.

Banskobystrickým hokejistom nevyšiel úvod stretnutia. V tretej minúte prekonal vlastného brankára Boldižár, keď sa zle zorientoval. Gól napokon pripísali Stránskemu, vôbec prvý v sezóne z jeho strany. Vyrovnanie mal potom na hokejke Berger, no z dvoch metrov nepokoril Valenta. Duel oživila v jedenástej minúte bitka bez rukavíc v podaní Gabora a Crinona, obaja skôr zápasili než boxovali, po trestoch išli predčasne pod sprchy. Snaha domáceho tímu o gól pokračovala, najbližšie bol k nemu voľný Cardwell, keď Valent zasahoval betónom. Dukla nevyužila pre zmenu presilovku.

Na začiatku strednej časti Vašaš z pravého kruhu sa snažil nájsť voľný priestor v trenčianskej bránke, puk si tam takmer našiel cestu. Zahrmelo však na druhej strane. Chovan vystrelil spoza kruhu a na teč Honzeka nemal Belányi nárok – 0:2. Bystričania mali väčšiu aktivitu, dostali sa do dobrých možností. Z prečíslenia neuspel Galbavý a Šoltés sa k dorážke tesne nedostal. Keď sa neujala ani strela Fossiera, prišiel ďalší trest. Po rýchlom protiútoku Bezúch vytiahol z bránky Belányiho, následne spätne prihral Tyborovi a ten sa pred prázdnou svätyňou HC ´05 nemohol mýliť – 0:3. Hokejisti spod Urpína sa sympaticky snažili niečo s nepriazňou osudu urobiť, ale koncovka bola žalostná, nevytvorili si vyloženú šancu ani v presilovke. Po jej skončení mohli znovu pykať po peknej akcii Valacha s Bezúchom, keď sa v tutovke ocitol Krajčovič, Belányii tentoraz podržal svoj tím.

Zľava Tomáš Starosta (Trenčín) Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V tretej tretine sa dlho nič nedialo, až prišla 46. minúta, kedy sa po chybe ´baranov´ dostal pred bránku D. Hudec a opečiatkoval spojnicu dvoch žŕdok. Trenčín hral potom presilovku, no počas nej mohol inkasovať. Výhonský sa pekne prepracoval pred Valenta, ale bekhendom ho nepokoril. Banskobystričania v polovici tejto časti nevyužili trištvrte minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov a nedarilo sa im ani v následnej prevahe výraznejšie ohroziť gólmana Dukly. Hostia v závere ešte dobrými strelami Berishu a Mikysku preverili Belányiho, no stav 0:3 už nemenili.

HC´05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly: 3. Stránsky, 24. Honzek (Martin Chovan, J. Švec), 29. Tybor (Bezúch, M. Valach). Rozhodovali: D. Konc st., Müllner – Kacej, M. Orolin, vylúčení: 2:3, vyššie tresty: 11. Gabor – Crinon (obaja 5 + DKZ za pästný súboj), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Kostromitin, Breton, Cardwell, Žiak, Boldižár, Španko – Fossier, Berger, Šcerbak – Výhonský, Tamáši, Kabáč – Galbavý, Bubela, Šoltés – Vašaš, G. Gabor, Rákoš – Melcher od 14. min.

Trenčín: M. Valent – Kudla, Martin Chovan, Starosta, Crinon, Lemcke, Nemčík, E. Švec – Honzek, Mikyska, Berisha – Tybor, M. Valach, Bezúch – Stránský, L. Paukovček, Rehuš – D. Hudec, J. Švec, Beták – Krajčovič od 21. min.

Tero Lehterä, tréner Dukly Trenčín: "Sme šťastní. V predchádzajúcom zápase sme mali 26 šancí, súper len 11, ale je to hokej a aj s takou štatistikou môžete prehrať a prehrali sme. Dnes sme mali ťažkú prvú tretinu, veľa strát pukov v strednom pásme, ale brankár Valent nás udržal v hre. Strelili sme šťastný gól, ktorý dodal hráčom sebadôveru. Druhú tretinu sme síce nezačali dohre, ale keď sme začali hrať trošku rozumnejšie, vytvorili sme si veľké množstvo šancí a mohli sme dať aj viac gólov. Aj keď sme viedli 3:0, stále to bolo náročné. Možno aj preto, lebo hráči nie sú na takýto stav zvyknutí. Popasovali sa s tým však dobre. Urobili výbornú robotu a som za nich veľmi šťastný.“

Brankár Dukly Trenčín Michal Valent: "Dôležité je v prvom rade to, že sme vyhrali za tri body. Bol to aj dôležitý duel z pohľadu tabuľky, keďže obe mužstvá sú blízko seba. Moja nula je prácou celého tímu. Som rád, že sme to zvládli. Bystričania mali dosť striel. To je pre brankára vždy lepšie, ako keby som tam stál a čelil za celý zápas iba nejakým 14 strelám. Takže som rád, že sa Bystričania snažili a triafali ma.“

Tréner Banskej Bystrice Ivan Droppa: "To čo my nedáme, to nie je ani možné. Nič proti Michalovi Valentovi, ale pomaly z každého brankára súpera spravíme reprezentačného gólmana. Boli sme len tieňom mužstva, ktoré vyhralo v piatok. Musíme každý jeden hráč v šatni nájsť vnútornú motiváciu, aby sa dostavili pravidelne dobré výsledky. Nemôžeme jeden zápas odohrať perfektne a päť zle, alebo dva dobre a osem zlých. Proti Trenčínu sme nedodržiavali, čo sme si povedali. Prvý gól sme si dali vlastný, pri druhom sme nepochopiteľne nedali puk z tretiny vonku a tretí gól sme inkasovali z druhej vlny.“

Prešov uspel v Nových Zámkoch

Hokejisti Prešova zvíťazili v nedeľnom zápase 26. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov 3:2. Body získali opäť po dvoch stretnutiach.

Vo vyrovnanom stretnutí sa dostali do vedenia ako prví domáci, keď dve a pol minúty po úvodnej zmene strán Bull dorazil do siete vlastný pokus. Prešovčanom však vyšiel úvod záverečnej tretiny, keď v 44. minúte po individuálnej akcii vyrovnal Tomáš Nauš a o dve minúty rozvlnil sieť aj Michnáč.

Novozámčania vyrovnali v presilovej hre, postaral sa o to Varga v 49. min. Lenže hrdinom duelu sa stal Michnáč, ktorý využil chybu domácich pri rozohrávke a v 52. min strelil víťazný gól. Domáci si v power play v úplnom závere dokázali vytvoriť silný tlak, mali aj možnosť hry šiestich proti štyrom, no do predĺženia sa im duel poslať nepodarilo.

HC Nové Zámky - HC GROTTO Prešov 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Gól: 23. Bull (Ligas, Šiška), 49. Varga (Števuliak, Bull) – 44. T. Nauš (Šimun, Turan), 46. Michnáč (Šimun, Turan), 52. Michnáč (Lialka). Rozhodovali: Novák, Baluška - Knižka, Ordzovenský, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

N. Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Ligas, Holenda, L. Kozák, Roman – Jackson, Langkow, Klempa - Števuliak, J. Šiška, Šišovský – T. Varga, Fetkovič, Barto - Ferenyi, Ondrušek, Mišiak - F. Tóth

Prešov: Bespalov – Rajnoha, Glazkov, F. Fekiač, Růžička, Ťavoda, Turan – A. Nauš, Čacho, Welychka - Michnáč, Šimun, Lialka - T. Nauš, V. Fekiač, Lalík - Žilka, Zagrapan, Klíma - Miškuf

Košice sa vytrápili s Liptákmi

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 26. kole Tipos extraligy nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1. Víťazný gól strelil v 51. minúte kapitán "oceliarov" Michal Chovan.

Lepší štart do zápasu mali domáci, ktorí išli do vedenia v 6. minúte. Usadili sa v pásme Liptákov a Šedivý svojím prvým gólom v sezóne prekonal Vošvrdu - 1:0. Vyrovnať mohol Walega, ale individuálnu akciu zakončil nepresne. Liptáci v prvej tretine pokračovali v zlepšených výkonoch z nedávnych zápasov a domácim veľa nedovolili. Úvodná časť však priniesla obojstranne veľa nepresností a hokej, ktorý príliš nenadchol.

Hostia vycítili šancu a ani v druhej časti nepoľavili zo zodpovednej hry na oboch stranách klziska. Šance Kalouseka a Walegu sa ešte gólom neskončili, ale vylúčenie Cibáka už Liptáci potrestali. V 29. minúte obranca Ventelä prestrelil brankára Košarišťana - 1:1. Práve fínsky obranca v 33. minúte oslabil svoj tím, no prvá presilovka domácich nevyšla. Gólom sa neskončila ani strela obrancu hostí Droppu, proti ktorej efektne zasiahol Košarišťan.

Aj tretia tretina priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom dominovali defenzívy a tímy si dávali pozor na chyby. Dôležitý gól na 2:1 strelil v 51. minúte kapitán domácich Chovan, keď zakončil tlak domácich. Liptáci si v závere nedokázali vytvoriť tlak a Košičania si už tesné víťazstvo nenechali vziať.

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 7. Šedivý (McPherson), 51. Chovan (Paršin, Klhůfek) - 29. Ventelä (Handlovský, Kriška). Rozhodovali: Smrek, Valach - Beniač, Gegáň, vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Košice: Košarišťan - Snuggerud, Deyl, Šedivý, Romančík, Cibák, Saucerman - McPherson, Slovák, Pereskokov - Paršin, Chovan, Klhůfek - Rogoň, Mrázik, Bartánus - Jokeľ, Havrila, Milý - Lapšanský

Liptovský Mikuláš: Kozel - Ventelä, Droppa, Ilenčík, Varttinen, Krempaský, Mezovský, Fehérpataky - Kriška, Hovorka, Handlovský - Jurík, Walega, Uhrík - Paločko, Murček, Čuvilov - Nemec, Urban, Kalousek - Dunčko

Tréner HC Košice Kalle Kaskinen: "Bol to celkom tesný zápas. Mali sme dobrú prvú tretinu, Liptáci boli dobrí v druhej. Hostia ukázali, že majú silný útok a presilovky. Ja som hrdý na svoj tím. Naša stratégia bola držať puk a napádať súpera v rozohrávke. Je výborné mať lídra ako Michal Chovan, ktorý strelil víťazný gól. Je to ten typ hráča, ktorý potrebujeme."

Tréner Lipt. Mikuláša Milan Jančuška: "Naši hráči bojovali, snažili sa. Avšak tak, ako sme prehrali dnešný zápas, sme prehrali asi 9 iných. Body nám opäť prekĺzli pomedzi prsty a som presvedčený, že nepatríme tam, kde sa nachádzame. Šance sme mali my aj Košice, bolo to vyrovnané. Rozdiel bol v tom, že Košice dali o jeden gól naviac a preto vyhrali. Aspoň bod by sme si zaslúžili. Výborne chytal brankár Tomáš Vošvrda, no škoda, že sme to nevyužili."

Zvolen uspel na Zemplíne

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v 26. kole na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:0. O góly sa postarali Václav Stupka a Juraj Mikúš, brankár Robin Rahm si pripísal 2. čisté konto v sezóne. Pre Michalovce to bola piata prehra po sebe.

Hráči Michaloviec nastúpili do zápasu s cieľom ukončiť 4-zápasovú sériu prehier a do vedenia mohli ísť už v 2. minúte. Kukuča však nezužitkoval prihrávku Galamboša a domáci neprekonali brankára Rahma ani v presilovke v 11. minúte. Skóre zápasu otvorili hostia v 15. minúte po tom, čo Stupka tečoval Hraškovu strelu - 1:0. V závere prvej časti mohol náskok hostí zvýšiť Leskinen, ale zblízka neprekonal Williamsa.

V 26. minúte mali hostia presilovku, no blízko k vyrovnaniu boli Michalovce. Cameranesi však neprekonal Williamsa po samostatnom úniku a na opačnej strane neuspel ani Stupka. Brankár Rahm podržal Zvolen aj v 33. minúte pri šanci Buca a následne jeho spoluhráči zvýšili náskok. Török ešte z úniku neprekonal Williamsa, no z dorážky sa to podarilo Mikúšovi - 0:2.

V tretej tretine mohli Mikúš aj Leskinen pridať tretí gól Zvolena, ale sľubné príležitosti nepremenili. Obrana hostí bola priveľká prekážka pre Michalovčanov, ktorí sa v závere dostali aj k hre bez brankára. Ani v nej však nenašli recept na Rahma a druhýkrát v sezóne odohrali zápas bez streleného gólu.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. Stupka (Hraško), 35. Mikúš (Török, Kubka). Rozhodovali: Hronský, T. Orolin - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Michalovce: Williams - Bokroš, Macejko, Mudrák, Bača, Pavlin, Stripai, Hajnik, Gajdoš - Žitný, Cameranesi, Keränen - Regenda, Suja, Erkinjuntti - Galamboš, Buc, Kukuča - Mašlonka, Lačný, Chalupa

Zvolen: Rahm - Meliško, Kotvan, Roy, Hraško, Kubka, Andersons, Barcík - Petráš, Viedenský, Zuzin - Saracino, Krieger, Leskinen - Török, Mikúš, Stupka - Chlepčok, Marcinek, Csányi - Gubančok

Spišiaci si poradili s Popradom

Hostia zatlačili domácich v úvode pred Melicherčíka a svoj tlak dokázali zužitkovať na vedúci gól Svitanu už po 58 sekundách. Po góle domáci zvýšili pohyb, postupne prebrali iniciatívu vďaka dvom presilovkám. V 9. min mali hostia vylúčených postupne dvoch hráčov a domáci Petgrave presilovku dokázal využiť a vyrovnal na 1:1. V druhej tretine domáci pokračovali v nátlakovej hre, pribrzdilo ich vylúčenie Rapáča, ale zodpovednosť prevzal na seba Atwal a po prihrávke Kuru vo vlastnom oslabení poslal domácich do vedenia. Tretia tretina priniesla vyrovnaný priebeh, postupne Poprad zvýšil úsilie v snahe vyrovnať, no nedokázal to ani v presilovkách a ani pri hre bez brankára.

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 11. Petgrave (Nieminen, Atwal), 37. Atwal (Kuru) – 1. Svitana (Skokan). Rozhodovali: Štefik, Korba - Vyšný, Jedlička, vylúčenia: 7:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, bez divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Atwal, Petgrave, Romaňák, Beaudry, Malina, Ordzovenský, Chatrnúch -  Ščurko, Salituro, Giľák - Nieminen, Kuru, Rapáč - Štrauch, Vrábeľ, Hamráček - Tomaľa, Tyczinsky, Vartovník

Poprad: Tomek - Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Dem, Mešár - Svitana, Skokan, Livingston - Ully, Arniel, Bondra - Paločko, Mlynarovič, Jevoš - Valigura, Bjalončík, Petráš

Tréner Spišskej Novej Vsi Miroslav Mosnár: "Mali sme zlý vstup do zápasu, súper nás dobre forčekoval. Ťažšie sme sa vracali do hry, ale na nohy nás postavili presilovky. Dali sme gól na 1:1, zápas bol po celý čas vyrovnaný. Poprad bol stále nebezpečný, no nám veľmi dobre zachytal brankár (Marcel Melicherčík, pozn.). Po dlhšom čase sme konečne zblokovali veľa striel a potešili ma aj oslabenia, v ktorých sme hrali dobre."

Tréner HK Poprad Corey Neilson: "Domáci hráči sa na nás veľmi dobre pripravili. Bolo ťažké sa presadiť cez ich obranu. Síce sme sa rýchlo dostali do vedenia, ale nedokázali sme to zúročiť. Mrzí nás gól, ktorý sme dostali pri vlastnom oslabení."

Viac o téme: HK Nitra HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín