Obrovský trapas organizátorov pred zápasom KHL: Neúcta k hráčom, klubu aj krajine!

Hokejisti Dinama MinskHokejisti Dinama Minsk Zdroj: Profimedia

HELSINKI - Poriadne prekvapenie čakalo na hokejistov bieloruského HC Dinamo Minsk, ktorí v rámci KHL zavítali na ľad fínskeho súpera Jokerit Helsinki a trapas domácich organizátorov ich zaskočil hneď v úvode stretnutia.

Namiesto bieloruskej hymny totiž domáci organizátori zahrali hokejistom Dinama Minsk pred stretnutím Kontinentálnej ligy na ľade Jokeritu Helsinki hymnu tichomorského súostrovia Palau. Po sťažnostiach hostí sa fínsky klub ospravedlnil s tým, že išlo o technické nedopatrenie. Zástupcovia KHL uviedli, že si DJ v Hartwall Arene obe hymny pomýlil. Jokerit dostal od vedenia súťaže pokutu.

"To, čo sa stalo pred zápasom, je podľa nás neúcta k hráčom nášho tímu, k Dinamu Minsk ako klubu aj k celej krajine. Som presvedčený, že náš klub si takýto prístup nezaslúži a tieto udalosti sú v športových súťažiach absolútne neprijateľné. Som si istý, že KHL ten incident len tak neprejde," uviedol generálny riaditeľ bieloruského celku Sergej Suško po stredajšom zápase, v ktorom Jokerit zvíťazil 2:1 po predĺžení.

Viac o téme: Jokerit Helsinki HC Dinamo Minsk
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy