Petra Vlhová bude útočiť na víťazstvo: Online prenos z 2. kola obrovského slalomu v Lienzi

Slovenská lyžiarka Pera Vlhová v prvom kole obrovského slalomu v LienziSlovenská lyžiarka Pera Vlhová v prvom kole obrovského slalomu v Lienzi Zdroj: TASR/Martin Baumann

LIENZ - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v dnešnom obrovskom slalome v rakúskom Lenzi druhé miesto. Z víťazstva sa raduje Francúzska Tessa Worleyová. Tretia skončila švédska lyžiarka Sara Hectorová.

Viac info o pretekoch tu

Do štartovej listiny sa po ochorení COVID-19 vrátili Novozélanďanka Alice Robinsonová, ktorá uzavrela elitnú žrebovanú sedmičku, a Rakúšanka Katharina Liensbergerová. Naopak, po pozitívnych testoch na koronavírus chýbali líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA a naďalej aj Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová.

Vlhová štartovala s číslom 3 a na náročne postavenej trati sa snažila držať úspornú stopu. Na medzičasoch jej strata na Worleyovú narastala, v záverečnej pasáži však slovenská reprezentantka dokázala zrýchliť.

Francúzka otvorila súťaž s jednotkou a nepredstihla ju žiadna zo súperiek, na rozdiel 12 stotín sa k nej priblížila Hectorová. Švédka skončila pred Vianocami v Courcheveli na druhom a prvom mieste a opäť sa nebála riskantnej jazdy. Nepostrážila si len jednu bránku, pre ktorú sa nedostala do priebežného vedenia. Iba o štyri stotiny za Vlhovou figurovala Robinsonová, ktorá takisto ľutovala jedinú výraznejšiu chybu. Pred Slovenku sa však zaradila Mowinckelová z druhej žrebovanej skupiny 8-15.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrnová
  • Zdroj: TASR, Športky