VIDEO Štefan Svitko po najlepšom výsledku na Dakare medzi elitou: Mechanik musel robiť až do rána

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: Profimedia

AL ARTAWIYA - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v pondelkovej 2. etape 44. ročníka Rely Dakar 7. priečku. Pretekár Slovnaft Rally Teamu dosiahol na 338 km dlhom meranom úseku čas 3:41:52 h, na víťazného Španiela Joana Barredu Borta mal stratu vyše 10 minút. Druhý skončil Brit Sam Sunderland, tretí bol Kevin Benavides z Argentíny.

Mechanik musel robiť až do rána

"Máme za sebou druhú etapu, vďakabohu som sa postavil na štart, pretože po včerajšom páde to vyzeralo všelijako, keďže som mal dosť rozbitú motorku a mechanik musel robiť až do rána. Stihol to a som za to rád. Zo začiatku etapy to bolo pre mňa dosť nebezpečné, dosť rýchle a boli tam aj kamienky. Druhá polovica bola super, bolo to trochu technickejšie, boli tam pieskové duny, čo mi viac vyhovovalo. Skončil som na 7. mieste, čo je super. Dakar je ešte len na začiatku, do cieľa je veľmi ďaleko a budem veľmi rád, ak sa mi bude dariť ako doteraz," uviedol Svitko na sociálnych sieťach po včerajšej druhej etape. 

Najlepší výsledok

Svitko v aktuálnom ročníku dosiahol svoj najlepší výsledok. V prológu skončil 32., v nedeľnej 1. etape bol 11. napriek nepríjemnému pádu a poškodenej motorke. V celkovom hodnotení sa posunul na 8. miesto a na lídra Sama Sunderlanda má stratu vyše 17 minút.

V pondelok mala byť pôvodne na programe maratónska etapa, ale povodne ju znemožnili a išla sa normálna rýchlostná skúška. V utorok bude na programe v poradí 3. etapa smerujúca z Al Artawiya do Al Qaysumah.

Viac o téme: Štefan Svitko Slovnaft Rally Team
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook Štefan Svitko fanclub
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy